Sposób na regeneracje baterii


(Kojot) #1

Co sądzicie o dziwnym sposobie na regenerację baterii laptopa polegającym na jej mrożeniu?

http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=80711

Ewentualnie może znacie jakieś inne metody regeneracji, bo moja bateria raczej nie jest stara (używana od około 1,5 roku) ale jej efektywność spadła ponad 4 razy.


(Szymszejdi) #2

Sa trzy rodzaje prawy: Cała prawda, pół prawda i G. prawda, ta ostatnia najbardziej tu pasuje


(Kojot) #3

Bardzo pomocna odpowiedź...


(Szymszejdi) #4

No domyśl się o co chodzi, nie ma zabiegu który pozwoli Ci zregenerować baterię, chyba że będzie on polegał na fizycznej wymianie starych ogniw na nowe, żadne zamrażanie, gotowanie, czy zakopywanie baterii pod drzewem tu nie pomoże


(Kojot) #5

A dlaczego jej efektywność tak drastycznie spadła?

Użyłem programu BatteryMon, pojemność znamionowa to prawie 7000mAh, natomiast obecna pojemność przy pełnym naładowaniu wynosi niewiele ponad 1000mAh.


(Julek94) #6

mówią że lepiej zapobiegać niż leczyć! trzeba co jakiś czas rozładować i naładować do pełna i tyle... nic innego nie da się zrobić no chyba że kupić nową baterie


(Kojot) #7

Robiłem tak mniej więcej raz na miesiąc. Być może powodem spadku efektywności mogło być narażenie na wysokie temperatury, bo trzymałem baterię w środku podczas pracy wykorzystującej znacznie procesor i pamięć.


(Michal Kolatek) #8

Zobacz ile miałeś gwar, pewnie rok lub pół, częściej jest pół roku widocznie producenci wiedzą że bateria może długo nie pochodzić, albo ją źle obsługiwałeś, masz uszkodzone ładowanie, lub po prostu trafiła się kiepska sztuka. Mrożenie coś może da, ale i tak po czasie znowu będzie to samo, albo jeszcze gorzej. Kup nową i tyle w temacie i poczytaj: