Sposób na "rozjazd tabeli" [PHP]

Witam wszystkich.

W sumie zatrzymałem się na etapie HTML i nadeszła konieczność wykonania stronki, ale tym razem muszę coś stworzyć w cms i moje pytanie, jak rozmieścić elementy aby strona była dostosowana do wszystkich przeglądarek tzn nie rozjeżdżała się, a każdy element był na swoim miejscu? Jak wiadomo tabelę lubią się rozjechać… :wink:

w cms problemu nie będzie

Właśnie spotkałem się już z problemami z wyświetlaniem stron w poszczególnych przeglądarkach.

Rzeczywiście, powiedziałem PHP, chociaż szablon index i rozmieszczenie w nim wyników można pozycjonować w tabelach i tu przechodzimy do sedna sprawy, bo właśnie umieszczona w pliku index.PHP tabela ma tendencję do rozjeżdżania w innych przeglądarkach. Słyszałem że są jakieś standardy, ale nie do końca wiem o co tu chodzi :frowning:

Można w tabelach i wtedy jako atrybut width podajesz dokładną wartość wyrażoną w pikselach. Niemniej jednak budowanie strony na tabelach to właśnie omijanie standardów. Mozna powiedzieć że dzisja to już nawet najcięższy grzech internetowy. Strony mianowicie buduje się na potocznie zwanych DIVACH. polecam lekturę jakiegoś kursu HTML.

To znaczy że można ominąć tabele?

To by mnie bardzo ucieszyło, ale szczerze powiedziawszy jeszcze nie słyszałem o takim rozwiązaniu, można prosić o więcej w temacie :slight_smile:

google powie Ci wszystko na temat CSS div oraz robieniu stron w oparciu o tzw warstwy (właśnie div’y)

Wiesz w ogóle o czym ty piszesz? Mówisz o programowaniu w php, a nie masz zielonego pojęcia o www?

Proponuje ci poczytać coś na początku. Zacząć od kursu html np. na kurshtml.boo.pl, a później zakupić coś o php jak chcesz np. PHP i MySQL Vademecum Profesjonalisty wydanie 3 - chyba najlepsza książka, aczkolwiek droga i gruba…

Kurs CSS --> http://webmade.org/kursy-online/kurs-css.php