Sposób na szybką instalację windowsa xp :P

No pomimo ze mam dysk 80 gb to jednak nie mam już na nim wolnego miejsca >.> chciałbym sie dowiedzieć czy jest jakiś sposób żeby świeży system wpakować jakoś jako instalke na dvd tak co potem zrobiłbym tylko format poprzez tą płytę i zainstalował od razu windowsa (tak jak sie normalnie robi format przez płyte z windy XP a potem sam sie windows instaluje tyle żeby po zainstalowaniu miałbym już wszystko gotowe bo aktualnie mój format wygląda tak:

  1. Format c:/ + instalacja windy [40minut]

  2. Przywrócenie systemu do stanu w którym moge go normalnie używać(instalacja sterowników, kodeków itd.) [od 4 do 5 godzin w zależności jak dużo rzeczy muszę poinstalować, czasem jeszcze bywa tak ze podczas formatu przenoszę dość duże ilości danych z tego dysku co go formatuje i potem rozmieszczenie tych danych z powrotem zajmuje tez trochę czasu(tak na marginesie dodam ze przez to raz robiłem format itd prawie 10 godzin O_O)]

Wiec jak widzicie całość zajmuje mi od 5 do 6 godzin co jest wielka strata czasu bo muszę siedzieć nawet jak mi sie nie chce i porobić wszystko tak jak miałem wcześniej >.> normalnie to robie formata raz na rok lub raz na półtora do dwóch lat jednak ostatnio przez *&($^%&$ wirusy które ot tak po prostu wgrywają mi sie po wejściu na jakąś stronę robie format już chyba 3 czy 4 raz w przeciągu miesiąca :confused: dzisiaj znów musiałem robić bo wszedłem na stronę http://*****.com na która po wejściu Firefoxem nic sie nie dzieje ale jak ze sie rozczarowałem jak wszedłem tam IE bo chciałem tylko na szybko sprawdzić czy już jest najnowszy odcinek pewnego anime >.>

EDIT

Nie podawaj adresów “zaśmieconych” stron.

Sdar

program nlite poszukaj opis tego jak przygotować płytke do takiej instalacji był chyba w pc world komputer (tej 20 lat)

powodzenia.

http://www.idg.pl/ftp/pc_11054/Windows. … 01.pl.html ten jest troche fajniejszy programik,a zlozenie instalatora trwa 2-3godziny ale potem instalacja systemu ze wszystkimi skladnikami trwa 8 minut(na moim kompie) sprawa jest fjana bo w momencie instalacji mozna juz isc na piwko on reszte sam zrobi.pozdrawiam

SoNiC

Proszę poprawić pisownię zarówno w temacie, jak i w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku icon_edit.gif

Który jest lepszy i bardziej wydajniejszy ? :>

SoNiC

Byłeś o coś proszony - nie poprawiłeś posta - proszę więc raz jeszcze o to samo -

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A nie lepiej postawić system tak jak ma być - czyli stery, programy itp. zrobić obraz partycji systemowej Ghostem. Jak coś padnie wrzucasz bootującą płytkę i masz system w 5 minut gotowy do pełnego działania. Ja tak robię od … nie pamiętam nawet.

13 minut instalacja formatowanie 4 minutu sterowniki a mam 30 płyt Komp jest tak wielki że niemiesci sie na biurku zajmuje mi 3 godziny.

mozna zainstalowac z pomocy zdalnej ale podaj nazwe kompa na muj e-mail need.for@neostrada.pl

potem zmienisz nazwe na inną

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 18:03

albo zadzwon pod tn muj numer ale po 20 757750019

Norton Ghost - 5 minut.

*lub*

Windows PE + dowolne oprogramowanie do partycjonowania (Partition Magic) lub kopiowania partycji (np. DriveImageXML) - ok. 1,5 godziny na robienie, 0,5 na instalację.