Sposób na usuwanie litery dysku, która automatycznie wraca?

(Sacool) #1

Witam wszystkich,

Chciałbym zapytać czy jest sposób na usunięcie litery dysku np. d:/ (odmontowanie partycji d:/)?

Zaszyfrowałem TrueCryptem partycję c:/, teraz chciałbym zaszyfrować również d:/ i w tym miejscu natrafiam na problem.

TrueCrypt wymaga, by najpierw odmontować partycję d:/.

PPM na Mój komputer - Zarządzaj - Magazyn - Zarządzanie dyskami - PPM na partycji d:/ - Zmień literę dysku i ścieżki - usuwam przypisaną do dysku literę (d:/) ----- w tym momencie litera dysku znika na sekundę, po czym znów się pojawia.

Pytanie brzmi: dlaczego robi to automatycznie oraz jak to wyłączyć? Bez odmontowania partycji nie da się jej poprawnie zaszyfrować i używać poprzez TrueCrypt. Bardzo proszę Was o pomoc w tej kwestii.

system win7 64, TrueCrypt wersja 7.1a

(adam9870) #2

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/strona4.php

Używałem tej metody w celu zaszyfrowania partycji i wszystko było w porządku.

(Sacool) #3

Kolega chyba nie czytał całości. W poradniku jest napisane:

W tym właśnie miejscu mam problem opisany w pierwszym poście.

(pawcio1212) #4

a spróbuj np programem easeus partition master usunąć tą literkę

(Sacool) #5

Drodzy koledzy,

Okazuje się, iż problem jest łatwiejszy do rozwiązania, niż się początkowo wydawało.

Poradniki do TC opierają się o wersję 5, zaś obecna 7 doskonale sobie radzi z odmontowywaniem partycji :slight_smile: - nie trzeba robić tego samemu = znika mój problem (potwierdzę jak zakończy się szyfrowanie).

Zmiany co do poradników, które występują w internecie - do TrueCrypt 5:

TrueCrypt 7.1a

* obecnie partycję NIEsystemową można szyfrować “w locie”, czyli bez formatowania danych (przynajmniej tak wynika z opisu funkcji w programie :D) - potwierdzę jak zakończy :D,

* nie trzeba odmontowywać partycji przed zabiegiem szyfrowania NIEsystemowej partycji, gdyż TrueCrypt sam zakomunikuje konieczność wykonania tej operacji i postara się o pomyślny jej przebieg (nawet jeśli używają jej inne programy, wymusi odmontowanie na czas szyfrowania).

tagi: TrueCrypt 7.1a odmontowanie szyfrowanie partycji usunięcie litery dysku.

może się komuś przyda, pozdrawiam :D.

Dodane 16.09.2012 (N) 12:28

UWAGA: jeśli będziecie szyfrować partycję NIEsystemową, przykładowo d: w locie -> TrueCrypt odmontuje ją samodzielnie, przeprowadzi szyfrowanie i na końcu niestety zakomunikuje, że od tej pory nie możesz używać literki d: (było do przewidzenia :D). Litera d: wyświetla się jako przestrzeń niesformatowana w Mój Komputer, możemy ją zaś zamontować w TC jako inną literkę.