Sposób na usuwanie "niewidzialnych plików"

(Zinglerpl) #1

Witam

Mam problem, który polega na tym, że nie jestem wstanie usunąć folderu, w którym znajdują się niewidoczne pliki.

Ostatnio musiałem wymienić płytę głowną i przeinstalowywałem windowsa przez co musiałem stworzyć nowych użytkowników. Chcialem usunac stare foldery użytkownikow w Documents and Settings, ale windows nie pozwala mi tego zrobic bo twierdzi ze plik ten jest uzywany. Plik ten ma dziwna nazwe z roznymi kwadratami i innymi znaczkami. poza tym jest tamjeszcze 400 innych plikow, które normalnie są niewidoczne.

Moje pytanie brzmi czy istnieje jakis sposob albo program, ktory pomoze mi sie pozbyc tych smieci z komputera

(patrzyłem w procesy nic nie ma w nich podejrzanego)(format raczej nie wchodzi w gre)

Z góry dziękuję za pomoc

(deFco247) #2

Przejmij ten folder na własność. http://helpc.eu/inherit-czyli-szybkie-n … t7440.html

Następnie powinien się dać normalnie usunąć.

(Zinglerpl) #3

niestety nie pomogło nadal uważa, że plik jest używany;/

(Kisielek) #4

Zobacz przede wszystkim co jakie procesy blokują ten folder za pomocą programu unlocker.

(deFco247) #5

Drugi możliwy wariant to zablokowane tych obiektów przez jakiś proces. To sprawdzisz Unlockerem (przy instalacji odznacz instalację dodatku QuickStores Bar ).

Druga możliwość jaka mi sie nasuwa to błędy na dysku, gdyż jak napisałeś:

To jest właśnie charakterystyczne dla uszkodzonych dysków.

Na początek sprawdź stan dysku.

Mój komputer -> PPM na partycję z problematycznymi danymi -> Właściwości -> Narzędzia -> Sprawdzanie błędów.

Zaznaczasz obydwie opcje i uruchamiasz sprawdzanie.