Sposób na zdrowe palenie prawda czy fałsz?


(Kubekster) #1

Witam mój brat który ma 19 lat twierdzi że palenie nie szkodzi on mówi że jak nie połyka tego dymu tytoniowego to on sie nie dostanie do płuc tylko przytrzymuje w ustach to tylko oddech jest niesiweży a tak to nic po za tym czy to prawda z góry mówie że ja nie pale


(Monczkin) #2

:o

Większych głupot nie słyszałem :x


(Hempbaba) #3

A twój brat czytał co jest na pudełku napisane(bo chyba nie) :x Tam jest odpowiedz na to pytanie :roll: (na dole pudełka) :evil:


(Daniellasek) #4

No włsnie niech przeczyta cos jest na pudełku napisane a nie wymysla jakąś własną teorie !!


(fiesta) #5

kieca1991 Myślisz że nikotyna i inne szkodliwe związki zawarte w dymie tytoniwym dostają się do organizmu tylko przez płuca ??

A słyszałeś o tzw biernym paleniu które jest ponoć bardziej szkodliwe od normalnego :?

Więc niech Twój brat siądzie na :google:


(Init3) #6

wtedy jest biernym palaczem, a co istotne moze sie nabawic raka warg co jest czasem spotykane u palaczy cygar :?


(Hempbaba) #7

Brat średnia 1,10 :x

Powiedz bratu image073.jpg


(Azpr) #8

Osoba która mówi takie rzeczy chyba ma IQ na minusie... wiec czego od niego wymagacie? czytania? i obsługoi komputera? :smiley: :lol:


(Danielm86) #9

rak wargi, języka, gardła, krtani itd

Widzieliście kiedyś w telewizji jak gościo miał raka żuchwy. Wycieli mu część. Teraz ma wygląd ma co szpanować przed dziewczynami :mrgreen:


(Drahalt) #10

Bzdura :roll:


(system) #11

nie prawda to wszystko , babcia palila 2 paczki dziennie papierosow i przezyla 90 lat , a po za tym o wiele bardziej szkodliwy jest smród z samochodow , spaliny itd , ja nie pale papierosow zeby byla jasnosc...


(Kubekster) #12

Aha dzięki za odp powiem mu o tym żeby nie gadał głupot


(Monczkin) #13

:evil:

Oty --> śmietnik


(Zbych ) #14

Nie palić , nie pić, nie jeść, nie oddychać , w dzisiejszych czasach to raczej od wszystkiego można nabawić się raka , wiadomo ograniczając palenie i "picie" (czyt. nałogowe nadużywanie alkoholu) zmiejszymy ryzyko zachorowania na raka , ale tylko statystycznie, ogólnej mówiąc nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy nasz organizm jest podatny na skutki palenia czy "picia" , na raka płuc czy marskość wątroby umierają ludzie którzy nie palili i nie pili , a ładnej starości dożywają nałogowi palacze , dziadek mojej kobity w wieku 94lat usnął z papierosem w ustach , już sie nie obudził, miał lekką i przyjemną śmierć choć palił jak najęty do tego. Jestem nałogowym palaczem , ale jestem również za wycofaniem papierosów ze sprzedaży , dlaczego coś o czym cały świat trąbi że jest "zabójcą" jest ogólnie dostepne, niestety w tym interesie nie liczy się zdrowie jednostek liczy się biznes.


(Danielm86) #15

a czemu przeżyła 90 lat na fajkach? Miał kiedyś spaliny itp. My mamy tego syfu więcej i tylko brakuje dymek powciągać. Co było kiedyś a co dziś. Kiedyś ludzie rodzili się zdrowsi. Zobacz co się dzieje na Śląsku


(aero) #16

No ja mieszkam na śląsku i nic nadzwyczajnego dla mnei się tu nie dzieje, a co wg ciebie miało sie dziać ?>


(fiesta) #17

A poszukaj statystyk odnośnie zachorowań na raka płuc i pylicę to się przekonasz :stuck_out_tongue:


(Paluszczak) #18

Wymyślili już lekarstwa antynałogowe przeciwko papierosom. Powodują że nikotyna nie uzależnia...

Ja tam nie pale szkoda płuc, śmierdisz później, szybciej się starzejesz i pieniądze puszczasz w dym...


(Musialowski Tomasz) #19

palenie nawet bierne może by szkodliwe więc niech twój brat nie mówi że przetrzymywanie dymu tytoniowego w ustach jest metodą na zdrowe palenie.