Sposobu na wybieranie programów mających działać na adminie

Witam jest jakikolwiek sposób aby uruchamiać wybrane programy jako administrator w Windows 7 ale bez konieczności wyłączania uac albo klikania wyskakujących okienek czy aby na pewno chcę (mówię tutaj o prawo-kliku). Znalazłem jeden myk w sieci z harmonogramem zadań, ale to nie to bo nie do końca działa tak jak powinno i powoduje lukę w bezpieczeństwie.

Jeśli dobrze zrozumiałem to zrób tak:

  1. Kliknij na skrócie programu, który chcesz uruchamiać w trybie administratora i PPM wybierz Właściwości

  2. W zakładce Skrót kliknij przycisk Zaawansowane

  3. W nowym oknie zaznacz opcję Uruchom jako administrator

Od tego momentu taki program zawsze uruchomi się w trybie admina, bez konieczności wybierania jej z menu kontekstowego.

no widzisz nie zrozumiałeś bo jak tak zrobisz to zawsze ci wyskakuje takie okienko: czy na pewno chcesz uruchomić ten program jako administrator. I musisz sobie nacisnąć tak lub nie i tego właśnie chce się pozbyć, ale nie wyłączając uac.

Innymi słowy chce uzyskać to o czym piszesz bez upierdliwego okna potwierdzenia.

Niedawno znalazłem prosty i bardzo ciekawy UAC Trust Shortcut, który pozwala pozbyć się uciążliwych komunikatów UAC za pomocą tzw. białej listy.

Jest też zamiennik systemowego UAC Replace UAC zwany też Smart UAC. Ten drugi jest bardziej inteligentny od systemowego i w większości przypadków samodzielnie dopuszcza znane lub blokuje zagrożenia. Ma bazę ponad 400 000 działań.

Dzięki wielkie czegoś takiego szukałem :slight_smile: