Sposoby na ćwiczenie pamięci

Witam!

Poszukuje jakiś gier, sposobów na ćwiczenie pamięci.

Znacie może jakieś które się sprawdzają ?

Dzieki.

Pozdrawiam

Poszukaj coś o mnemotechnikach, na pewno znajdziesz informację które pozwolą ci na lepszą pamięć.

Książki Tonego Buzana.

Polecam.

Matiit, czy mógłbyś cos więcej napisać o książkach tego autora ? Powiem szczerze, że mnie zainteresowały, gdyż cena nie duża. Ale nigdzie nie moge znajsc recenzji czytelników.

Może ktoś oprocz Matiita posiada ksiązki owego autora (Tony Buzan) i moglby sie na ich temat wypowiedziec. Czy to cos daje ?

Pozdrawiam Serdecznie i dziekuje za odpowiedzi.

Kup PCWK 9/2008 jest tam program pełna wersja ‘‘Mistrz Pamięci’’- (opis) Poznaj skuteczne techniki rozwijania umysłu i zwiększania możliwości pamięci.

marcos_00 , Jaką konkretnie chcesz kupić książkę?

Podaj angielski tytuł bo czytałem tylko angielskie wersje.

Hmm, no szukam czegoś z ćwiczeniem pamięci. Znalazłem na ang. stronach takie tytuły:

  • Use Your Memory

  • Use Your Head: Innovative Learning and Thinking Techniques to Fulfil Your Potential

  • The Power of Creative Intelligence

Generalnie chodzi o ćwiczenie zapamiętywania, kojarzenia itp. aby pomogło w szybszej nauce. Także jezeli czytałes to może moglbys cos od siebie polecic ? Jakis konkretny tytuł ?

Dzieki Bardzo.

Pzdr.

http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p … cts_id=964

Czytałem wersje angielską. Polecam.

Sam możesz nieuwierzyć co będziesz mógł zapamiętać…

Np Liczba Pi z dokładnościa do 80 cyfr po przecinku - zapamiętałem w 20min i pamiętam do dziś…

Sprawdź tą aplikacje można ćwiczyć zapamietywanie i jednocześnie uczyć się języków obcych nie obce są tu pojęcia memotechnik kotwic pamięciowych i innych bajerków usprawniających zapamiętywanie :smiley: http://myapple.pl/content/1384-speeq-ip … kiego.html

Wiesz… czy tu tylko chodzi zapamiętywanie liczb, jakiś schematów itp. czy również da się wyćwiczyć to, aby zapamiętać listę zakupów czy zadania na cały dzień.

Wg mnie wzrokowcy i słuchowcy mają łatwiej, a kto nim nie jest nie zapamięta tak łatwo np. liczby PI.