Sposoby na zwiększenie wydajności domowej sieci


(unnoticed.) #1

Witajcie!

Jestem w posiadaniu routera firmy EDIMAX, model AR-7284WnA. Router stoi obok komputera stacjonarnego, natomiast laptop stoi u mnie w pokoju. Zależnie (no właśnie, od czego to zależy?) mam 3-5/5 kresek siły sygnału. Co zrobić, by wzmocnić sygnał? Dokupić mocniejszą antenkę do routera? Mocniejszą do laptopa? Chodziłoby mi o to, by Internet był cały czas na maksymalnym poziomie siły sygnału.

Specyfikacja tego routera znajduje się tutaj: http://sklep.sferis.pl/index.php/produkt,16822,edimax-ar-7284wna-adsl-2-wireless-router-150mbit-4xlan-1xusb-manager-pasma-noestrada.

Pozdrawiam.


(pysiu) #2

No właśnie dobrą antene zakup do routera dodatkowo warto router umieścić dość wysoko np. na szafie :slight_smile: można zainwestować w nowy sprzęt wydajniejszy ale to już są duże koszty :slight_smile:


(unnoticed.) #3

Chodziłoby mi o konkrety (odnośnie sprzętu), bo w temacie sieci jestem zielony :wink:


(pysiu) #4

odnośnie anten http://www.ceneo.pl/Anteny_Wi-Fi


(unnoticed.) #5

Zdecydowałem, że z pokoju do pokoju pociągnę sobie te 10-12m kabla sieciowego do mojego biurka (na czas kiedy coś ściągam :smiley: ), a w żadne anteny nie będę inwestował, bo w całym domu mam zadowalający zasięg na potrzeby samego Internetu :wink: