Sposoby na zwirtualizowanie Windowsa

(rotkeh) #1

Witam,

Szukam sposobu na zwirtualizowanie Windowsa.

Wiem, że można użyć chociażby QEMU, czy VirtualBoxa.

Ostatnio jednak zainteresowałem się Xenem jednak ze względu na procesor mogę robić tylko para-wirtualizacje, co mi Windowsa nie pozwoli utworzyć.

Istnieją jeszcze jakieś inne wirtualizatory czy też hypervisiory, które uruchomią Windowsa bez wsparcia wirtualizacji procesora?

(roobal) #2

Z tego co mi wiadomo, to do Xena system musi być dostosowany do jego architektury. Najlepszym rozwiązaniem, moim zdaniem, będzie Virtualbox. Co do innych hipervisorów to akurat nie znam :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Na forum Linux.pl jest podobny temat, nie wiem czy twój ale jeśli nie to może go obserwuj i tam coś się dowiesz jeszcze :slight_smile:

(rotkeh) #3

Nie jest mój. Spróbuje poszukać, ale się nie obrażę jak linkiem poczęstujesz.

(roobal) #4

Proszę bardzo http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=15943&action=new :slight_smile:

Pozdrawiam!

(etam) #5

Zdecydowanie polecam VirtualBoxa. Można jeszcze używać VMWare Player, ale jest bardziej ograniczony od VBoxa.

(nintyfan) #6

Do niedawna Xen praktycznie wymagał, aby system operacyjny go wspierał. Od niedawna dowolny system może spokojnie ruszyć na Xenie, jednak i tak nie uzyska dostępu do wszystkich opcji. Dowolny system goszczący może np. chyba uzyskać bezpośredni dostęp do szyny PCI.

(rotkeh) #7

Mając XENa, nie pozwala mi on stworzyć maszyny z Windowsem.

Jak pisałem nie mam opcji VT na procesorze.