Sposoby na zwirtualizowanie Windowsa

Witam,

Szukam sposobu na zwirtualizowanie Windowsa.

Wiem, że można użyć chociażby QEMU, czy VirtualBoxa.

Ostatnio jednak zainteresowałem się Xenem jednak ze względu na procesor mogę robić tylko para-wirtualizacje, co mi Windowsa nie pozwoli utworzyć.

Istnieją jeszcze jakieś inne wirtualizatory czy też hypervisiory, które uruchomią Windowsa bez wsparcia wirtualizacji procesora?

Z tego co mi wiadomo, to do Xena system musi być dostosowany do jego architektury. Najlepszym rozwiązaniem, moim zdaniem, będzie Virtualbox. Co do innych hipervisorów to akurat nie znam :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Na forum Linux.pl jest podobny temat, nie wiem czy twój ale jeśli nie to może go obserwuj i tam coś się dowiesz jeszcze :slight_smile:

Nie jest mój. Spróbuje poszukać, ale się nie obrażę jak linkiem poczęstujesz.

Proszę bardzo http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=15943&action=new :slight_smile:

Pozdrawiam!

Zdecydowanie polecam VirtualBoxa. Można jeszcze używać VMWare Player, ale jest bardziej ograniczony od VBoxa.

Do niedawna Xen praktycznie wymagał, aby system operacyjny go wspierał. Od niedawna dowolny system może spokojnie ruszyć na Xenie, jednak i tak nie uzyska dostępu do wszystkich opcji. Dowolny system goszczący może np. chyba uzyskać bezpośredni dostęp do szyny PCI.

Mając XENa, nie pozwala mi on stworzyć maszyny z Windowsem.

Jak pisałem nie mam opcji VT na procesorze.