Spowolnienie działania gier i inne

Witam.

Mam 3 letniego laptopa (Intel Pentium Dual Core 2,1 GHz, 2 GB DDR2, grafika zintegrowana), który po 2,5 roku przeciętnego użytkowania nagle zaczął “klatkować” gry podczas grania i nie wiem jak to naprawić… Nagle jakby z dnia na dzień potrzebował więcej ramu lub CPU. Dokładnie dzieje mi się tak przy już starej grze NFS Underground 2. Zupełne reinstalowanie gry nic nie daje.

Drugi problem dotyczy Windows Update. Nieraz tak mam, że Windows po zakończeniu poszukiwań (i znalezieniu) aktualizacji nie wyświetla ich - wyświetla tylko to, że taka aktualizacja istnieje, lecz nie wyświetla jej opisu.

Pomożecie coś w tych dwóch przypadkach? Bo mi już zabrakło sposobów.

Często porządkuję system, używam przy tym CCleanera jak i sam usuwam pozostałości systemowe po odinstalowanych programach. Skanuję aktualizowanym antywirusem, więc wykluczam wirusa w systemie.

Z góry dzięki za pomoc.

Artefakty mogą być spowodowane przegrzewaniem się grafiki, kurzem na podzespołach - w obudowie. Zalecam wymianę pasty termo-przewodzącej na procesorze. Podaj logi z OTL..

polecam przeczyścić go całego ponieważ laptop jak się przegrzewa zmniejsza swoje możliwości

przeskanuj system tymi programami

marwarebytes anty-malware(odznacz okres próbny)

Dr.WEB CureIt