Spowolnienie łącza internetowego - Neostrada

Witam.

Mam niesamowicie dziwny problem z neostradą. Dzwoniłem już 2 razy na infolinię i otrzymałem odpowiedź że problem leży po mojej stronie, kiedy wszystko u mnie jest w porządku !

Ale do rzeczy:

Jakiś czas temu zmieniłem prędkość z 1 na 6 mb/s. Łącze działało sprawnie (mam router NETGEAR Wireless N-300 ADSL2+) do pewnego czasu. Jakieś pare dni temu, zauważyłem że np. filmiki na Youtube w jakości HD w ogóle nie zaczynają się wczytytwać. Ponadto strony zaczęły wczytywać się we wręcz ślimaczym tempie. Uznałem że to zwykła usterka “u nich” i postanowiłem czekać na poprawę… jednak łącze dalej jest strasznie wolne. Pomiar Speedtest.pl wykazuje niewiele ponad 1 mb/s, a pliki pobierają się ze ślimaczą prędkością 20 kb/s. Zaznaczę że chodzi o komputer HOST - czyli ten do którego podłączony jest router… na laptopie przez Wi-Fi mam prędkość 6… i prędkość 600 kb/s podczas pobierania plików.

2 krotnie robiłem format dysku, i wielokrotnie restrartowałem router. Wszystkie parametry są ustawione na 100% dobrze… Mam wgrane wszystkie sterowniki dot. karty sieciowej, karta jest sprawna… (płyta główna ASUS P5N-T Deluxe).

Błagam o pomoc !

Kabel ethernetowy podmień, a jak nie pomoże to modem przekonfiguruj.

Kabel - próbowałem zastosować inny.

Rekonfiguracja nic nie pomaga, wszystko jest ustawione na 100000 % procent dobrze.

Dzięki za odpowiedź.