Spowolnienie łącza internetowego - Neostrada


(1footballfever) #1

Witam.

Mam niesamowicie dziwny problem z neostradą. Dzwoniłem już 2 razy na infolinię i otrzymałem odpowiedź że problem leży po mojej stronie, kiedy wszystko u mnie jest w porządku !

Ale do rzeczy:

Jakiś czas temu zmieniłem prędkość z 1 na 6 mb/s. Łącze działało sprawnie (mam router NETGEAR Wireless N-300 ADSL2+) do pewnego czasu. Jakieś pare dni temu, zauważyłem że np. filmiki na Youtube w jakości HD w ogóle nie zaczynają się wczytytwać. Ponadto strony zaczęły wczytywać się we wręcz ślimaczym tempie. Uznałem że to zwykła usterka "u nich" i postanowiłem czekać na poprawę.... jednak łącze dalej jest strasznie wolne. Pomiar Speedtest.pl wykazuje niewiele ponad 1 mb/s, a pliki pobierają się ze ślimaczą prędkością 20 kb/s. Zaznaczę że chodzi o komputer HOST - czyli ten do którego podłączony jest router... na laptopie przez Wi-Fi mam prędkość 6... i prędkość 600 kb/s podczas pobierania plików.

2 krotnie robiłem format dysku, i wielokrotnie restrartowałem router. Wszystkie parametry są ustawione na 100% dobrze... Mam wgrane wszystkie sterowniki dot. karty sieciowej, karta jest sprawna... (płyta główna ASUS P5N-T Deluxe).

Błagam o pomoc !

(przepraszam za podwojenie tematu w 2 działach, dopiero teraz zauwazyłem ten dział)


(GioWDS) #2

6 czego? 6KiB, 6MiB, 6GiB?

Jeśli na laptopie masz 6MiB (wg. speedtest), a na stacjonarnym komputerze masz 1MiB to usterka leży po stronie komputera stacjonarnego.

Sprawdź czy instalujesz prawidłowe sterowniki (najnowsze).

Podaj jaki masz router i kartę sieciową, system, takie szczególiki mogą sie przydać - chyba że słotka jolanta zabrała kulę.

Podłącz stacjonarny do laptopa i sprawdź jak będziesz miał transfer między PC. Czy na routerze jest QoS?


(roobal) #3

Z tego co spojrzałem na necie wg specyfikacji wynika, że router posiada QoS, więc spróbuj sobie ustawić priorytety dla pakietów i usług oraz jeśli router oferuje dodatkowo podział pasma to podziel sobie po równo na oba komputery.

Pozdrawiam!


(1footballfever) #4

6 mb/s oczywiście.

Sterowniki chyba nie mają tutaj wielkiego znaczenia, ale będę próbował (jutro) zainstalować najnowsze.

Router - Netgear N-300 ADSL2+

Karta Sieciowa - zintegrowana z płytą główną Nvidia Nforce 780i SLI (ASUS)

System - Windows Vista Ultimate 32 bit.

Nie mam pojęcia o tych ustawieniach QoS. Możecie coś przybliżyć?

Dziękuję za szybką odpowiedź !