Spowolnienie łącza neostrady po jakimś czasie + LOG

Witam mam problem bo Neostrada zaczyna mi nawalać -(wiem że to neostrada 1mb/s ale ostatnio naprawdę przeszła samą siebie, normalnie dno; nawet w America’s Army ciężko pograć bo lagi są niesamowite oczywiście w najnieodpowiedniejszych momentach niezależnie od serwera) -przeinstalowałem sterowniki. Zrobiłem scan wszystkim co było pod ręką (oczywiście firefox oraz iexplorer też nawalają z czem otwierania stron): Pisałem że po jakimś czasie zaczyna nawalać…no cóż raz nawala od razu a raz nie… :slight_smile:

Ad-Aware SE

Spybot

Spy Sweeper

CCleaner

EasyCleaner

Odlurzacz

RegCompact.NET

RegSeeker

AVK2006

Diskeeper Lite

Windows Defender

:mrgreen:

No i po takim zastrzyku super-miotły-czyścijki oraz standardowo:

msconfig

dllcache

wyrzuceniu śmieci z C:Windows$Uninstal

Szczerze mówiąc to dużo pomogło ale bardziej dla kompa niż łącza…

Wiem że należy w HijackThis usunąć - (file missing), a co do reszty to mi doradźcie. Liczę na was !!

OtO LoG:

:mrgreen:


Zmiana tytułu

Asterisk

Złączono Posta : 30.03.2006 (Czw) 21:04

Jeszcze jedno daje screena; straszne zużycie procesora przez AVKProxy bardzo dziwne bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem: 98% zużycia procka i na przykład 43 112 K pamięci:

avk0iy.th.jpg

:mrgreen:

Sciagnij LSPFix >> http://cexx.org/LSPFix.exe

Wyłacz przywracanie systemu i przejdz do trybu awaryjnego.

Odpal LSP-Fix zaznacz “I know what I’m doing” następnie w okienku Keep zaznacz plik nvappfilter.dll i za pomocą strzałki (>>) przenieś go do okienka Remover i kliknij Finish (plik który masz usunąć to nvappfilter.dll), zrestartuj komputer

po restarcie usunac plik z systemu zaznaczony na czerwono

nvappfilter.dll - to biblioteka NVIDIA Corporation, radzę tego nie usuwać!

Barnaba

Jest coś takiego:

“V” - Valid LSPs

“M” - MalwareLSPs

“D” - Debatable LSPs

“U” - Unknown LSPs

Wiesz ile wariantów jest Nvidia ? Ja probuje chlopakowi pomóc ;). Sterowniki zawsze można zainstalowac.

Natas2005

Jeszcze to

Start => Uruchom => msconfig z zakładki Uruchamianie możesz odznaczyć:

nTrayFw.exe

Jak to wykonasz sprawdz czy net działa. Skad te sterowniki masz?

Robinhio

NVAPPFILTER.DLL File Information

Zrobiłem tak jak chciałeś Robinhio , czyli wywaliłem w trybie awaryjnym nvappfilter.dll.

Czy mogę już włączyć usługę PRZYWRACANIA SYSTEMU ??

Nie usune nTrayFw.exe bo to jest mój FIREWALL !!

Co mam zrobić z tym AVKProxy.exe bo powiedzmy po dwóch godzinach włączonego kompa robi się zużycie procesora jak na obrazku wyżej…może przeinstalować AntiVirenKit 2006??

nvappfilter.dll tak to jest prawidłowy wpis od NVidia Nforce Network Access Manager

nTrayFw.exe , zostaw, chociaż teraz to już bez znaczenia, usunąłeś filter firewalla w łańcuchu winsock. Przeinstaluj firewalla

Wiem, że to Twój firewall sprzętowy (Network Access Manager), ale nie kazałem usuwać nTrayFw.exe tylko wyłączyc na czas sprawdzenia łącza. Masz napisać czy to poprawiło szybkość łącza ? Skąd te sterowniki masz ?

Co do zużycia zasobów przez AntiVirenKit 2006 to niestety ten program ma spore wymagania, z pewnościa ta wersja programu zawiera bugi i dlatego tak jest. On też może powodować problemy z netem.

Wiem że AVK 2006 ma duże wymagania ale na kompie AMD [Venice] 3000+@2430GHz[260x9 HTTx3] i 1GB ram jakoś wcześniej nie robił cyrków typu nagłe wykorzystanie prawie całego procka.

Stery mam z nvidia.com lub asus.com ewentualnie z PCLab.pl oczywiście najnowszy BIOS i wszystko co się da z dwóch pierwszych stron.

Przeinstaluje stery i AVK.

Z tego co napisał InfinityToJa wynika że pozbawiłem się firewalla…:-(… szkoda…

Czy jest jeszcze coś do wyrzutki z LOGA ??

Oto nowy LOG:

Złączono Posta : 31.03.2006 (Pią) 17:14

Mam oryginalnego czyli BOX wersję AVK 2006 z moim jedynym w swoim rodzaju kluczem. Więc o jakich bugach mówisz Robinhio??

Złączono Posta : 31.03.2006 (Pią) 17:16

Net chodzi o niebo szybciej - może niestosować Nvidia Firewall :mrgreen:

To prawdopodobnie był nieodpowiedni sterownik do Twojego firewalla z nvidii (tu opcje moga byc rozne). Jesli masz oryginalna płytke CD do płyty głównej to możesz z niej zainstalować te sterowniki do firewalla. Natomiast co do sciagania ze stron www to proponuje zwrócic sie do kogoś na miejscu kto ci pomoże wybrać odpowiedni sterownik. Ale skoro poprawiło szybkość lączy to możesz ale nie musisz wyłączyc go z Biosu. Tam powinna byc nazwa nVFirewall i z Enable przełaczyc na Disable. I możesz zainstalować firewalla np. Kerio

Co do buga w programie AntiVirenKit 2006 to, że jest on oryginalny nie ma nic z tym wspólnego. Przecież ja też mam oryginalnego Windowsa XP a to nie znaczy,ze pozbawiony jest błędów. Czyż nie tak? Pisząc o bugach mam na mysli, ze jest niedopracowany.

Zobacz jaką wersję Build masz i jesli starsza niż te na stronach www to sciagnij sobie najnowsza i sprawdz.

EDIT

Mozesz odchaczyć w msconfig nTrayFw.exe

Czy nVFireawall jest złym firewallem ??

Jeśli tak co proponujecie??

I co miłeś namyśli Robinhio pisząc:

Pozatym w BIOSie nie ma zakładki z nVFirewall

Nie, nie jest złym firewallem, ale trzeba instalować odpowiednie sterowniki przy włączonej sieci i odpowiednio skonfigurować Network Access Manager

Chodziło mi, ze jesli nie instalujesz sterowników ze swojej płyty CD tylko ze strony www to lepiej zwróc sie do osoby na miejscu, ktora sie zna na tym o pomoc wwyborze i instalacji odpowiednich sterowników.

Zakładki nie ma, ale jest w ustawieniach zaawansowanych i nalezy poszukac podobny napis dotyczacy firewalla np. nVFirewall

Hmm… chyba nierozumiem bo mam LAN w domu i neostrade. Czyli jak będę miał to wszystko podlączone to mogę zainstalować Network Access Manager i firewalla

Do jakiej "osoby na miejscu’:

Network Access Manager to program do zarzadzania firewallem. Na dzień dzisiejszy (sprawa sterowników) mozesz wyłączyć firewalla i nie instalowac tego programu NAM (odinstalowac go). Zamiast tego proponuje Kerio Personal Firewall , i nie bedziesz mial problemów z łaczem.

Na przykład kolega informatyk lub serwis komputerowy.

W logach nie ma szkodników, wiec przyczyna wiadoma.

Trudno zrobie sobie reinstalkę sterowników i pogrzebię w BIOSie. :mrgreen: Nie będę używał Kerio ale dzięki za wszystko :slight_smile: Wielkie THX

Jak będę miał czas to zrobię formata.

I jeszcze jedno; Kiedy instalować NAM kiedy mam zrobionego neta czy przed zrobieniem ??

Złączono Posta : 31.03.2006 (Pią) 19:14

Aha, a nie wyrzucić (file missing) :!:

Jeśli chodzi o to

To tak

Odchacz jeszcze w msconfig:

Msmsgs.exe

NAM instalujesz po, jak masz juz neta.