Spowolnienie ładowania systemu po aktualizacji

Barnaba, uważam że jednak to może być przyczyną tego problemu o wpis WebFldrs XP, cały czas wraca, z tego co użytkownik pisze, więc coś musi się do tego przyczyniać coś go musi tworzyć np: C:\WINDOWS\tasks\MpIdleTask.job, bo co to jest ? a pliki o takich nazwach i rozszerzeniach ini, to nie zawsze są historiami programów ale też szkodliwe polecenie inicjalizacyjne np do jakiego programu szkodliwego. Więc w tym przypadku nic się nie stanie jak usuniemy te pliki które podałem w logu. Kolego Barnaba zastanów się nad tym

Widzę, że nie przemyślałeś zadanego Ci pytania. Czy tak w OTL usuwa się klucze rejestru?

Możesz mi podpowiedzieć ? Widocznie źle to zrobiłem

Proszę bardzo - komenda OTL

Kolego Zeus__ zastanów się nad tym, że polecasz wykonywać pewne operacje usuwające na czyimś komputerze, gdybyś to robił na swoim systemie, to nie byłoby problemu.

Dziękuję, i poproszę o link bym mógł się douczyć na temat wykonywaniu skryptów OTL. Pozdrawiam :roll:

Wkleiłem w wiersz polecenia zalecony wpis i usunęło to WebFldrs XP z komputera i z panelu zmień lub usuń programy. Do OTL nie wiedziałem, jak wkleić skrypt i chyba dobrze się stało, bo teraz to przestraszyłem się OTLu.

Pobrałem na dysk D zalecone programy i:

dr.Web Cure IT nic nie znalazł mimo szybkiego i potem pełnego skanowania.

TdsKiller nic nie znalazł.

Malwerbytes zainstalował się i skanowanie też nic nie wykazało, podaję log:

Malwarebytes Anti-Malware 1.60.0.1800

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: v2012.01.16.01

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS

Internet Explorer 8.0.6001.18702

Bogdan :: BOGDAN [administrator]

2012-01-16 12:09:17

mbam-log-2012-01-16 (12-09-17).txt

Typ skanowania: Szybkie skanowanie

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 154223

Upłynęło: 1 minut(y), 45 sekund(y)

Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych kluczy rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych wartości rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych plików: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

(zakończone)

Coś było na rzeczy, bo w rejestrze ten WebFldrs XP ukrył wpis, jako zainstalowany program. Poszukałem i mimo wykonanych skanowań, nadal WebFldrs są jako moduły instalatora windows, jeden w SPacku, drugi w systemie32. Nic nie ruszam.

Co zrobić, gdy WebFldrs XP jako program wróci?

Bardzo proszę o log combofix

Nie mam Combofixa. W październiku po Combofixu miałem przez miesiąc błąd ładowania systemu, bo zacząłem mieć problemy z programem blokującym reklamy. Przeczytałem, że Combofix pomoże i wyjaśni, jednak narobił bałaganu i nawet przywracanie nic nie dało. W listopadzie bluescreny ustąpiły, ale do początku grudnia porty usb zapominały podłączony sprzęt, ale dotąd jest jakotako.

Więc Twój system może być w bardzo złej kondycji, stąd mogły pojawić się również problemy z aktualizacjami. Może zaproponuje jednak preinstalowanie systemu.

Moim zdaniem wiele się nie da tutaj zrobić. [-X

Szkoda mi, bo pracuję na tym komputerze, przeglądam świat, jako inwalida. Nigdy nie robiłem instalacji systemu. Nawet nie ma bootowania z płyty. Pewnie można to jakoś zrobić.

W sierpniu antywirus wywalił system. Do gier chciałem gamejacka, ale jakiś sterownik uszkodził wpierw napęd, potem system. Do odzyskania zapisanych prac i reinstalacji, zawiozłem komputer do zakładu. Teraz stacja dyskietek powoduje zgrzyt, a stacja dysków nie wyświetla komunikatów, długo czyta i muszę otwierać folder napędu, żeby coś wiedzieć. Korzystam z programów, ale to LG jest ledwie ledwie sprawne. Cztery lata komputer pracował. Po reinstalacji jakoś marnie chodzi. Być może dlatego Combofix narozrabiał. Czy następna reinstalacja systemu coś zmieni? Uporządkuje sterowniki i bios?

Świeży postawiony system operacyjny to są świeże sterowniki i struktury katalogów, prawidłowo zainstalowany system operacyjny powinien Ci działać bez zarzutów. Oczywiście w twoim przypadku jak stary jest komputer, i czy wszystkie urządzenia komunikują się ze sobą prawidłowo. Załóżmy że wszystko ze sprzętem jest ok, więc zamiast zamartwiać się co dalej będzie z moim systemem, proponuję jego preinstalacje. Oczywiście mowa tutaj nie o tzw “nakładce systemu” tylko ponownej instalacja, czyli wchodzi w grę format dysku systemowego najczęściej oznaczanego literą C. Zanim jednak do tego się zabierzesz proponuję zrobić kopię zapasową dokumentów i ustawień programów, których nie chciałbyś drugi raz konfigurować, a są Ci potrzebne. Także najpierw trzeba się dobrze zabezpieczyć. A ten przypadek z folderem może to być działanie jakiegoś wirusa, poza tym nie wiadomo czy tylko to jest problemem, także jeśli widzisz że twój system jest w naprawdę w złej kondycji i jego problematyka się poszerza proponuję tym bardziej instalowanie systemu.

Przykro mi stwierdzić, ale wypisujesz kompletne idiotyzmy.

Powtarzam jeszcze raz plik webfldrs.msi jest prawidłowym plikiem Windows i znajduje się w lokalizacjach podanych przez libros.

Narzędzia anty dr.Web Cure IT, TdsKiller, Malwerbytes oraz log z OTL nie wykryły śladu infekcji, więc na jakiej podstawie sugerujesz użycie narzędzia Combofix?

Folder Webfldrs pojawi się zawsze w systemie, gdy będzie się korzystać z tej funkcji (opis funkcji Webfldrs przytoczyłem w swoim poście).

Zastanawiam się czy czasami nie chodzi tutaj o wyłączenie funkcji autorun stacji dysków, co wprowadził któryś biuletyn bezpieczeństwa Microsoftu.

Poszukałem w regedit:

AutoRun REG_DWORD 0x00000001 (1)

AutoRunAlvaysD… REG_MULTI_SZ NEC MBR-7 NEC MBR-7,4 PIONEER CHANGR D…

Dodane 15.03.2012 (Cz) 21:07

Witam. To już dwa miesiące, gdy wystąpił problem z WebFldrs. Po usunięciu z panelu programów jest naprawdę spokój. To Framework 3 tak problemowo aktualizował. Natychmiast go wyrzuciłem programem do frameworków. Teraz po dwóch miesiącach aktualizacji mam święty spokój.

Niniejszy post piszę z tego względu, że mając uwagę na instalatory WebFldrs w systemie, dociekałem i znalazłem chyba ich zasadne umieszczenie, dotyczy to Microsoft shared, w którym jest folder o nazwie Web Folders z ważną dla systemu zawartością plików DLL, ale nie ma tam żadnego instalatora.

Proszę o potwierdzenie słuszności rozumowania, bo gdybym ślepo usuwał, to byłaby reinstalacja XP i nauki by nie przybyło.

Dopiero po dwóch użyciach programu do naprawy autorun, informacja systemowa o płycie cdrom ukazała się sama na pulpicie i jest ok.