Spowolnienie pracy komputera. Skaczące zużycie procesora

Witam mam problem z moim komputerem. Już od dłuższego czasu ciężko się na nim pracuje, ale ostatnio przeglądanie internetu razem z pracą w programach pakietu Office jest dość uciążliwe, gdyż muszę dość długo czekać na przejście z jedengo programu do drugiego. Podobnie jest z zapisywaniem i zamykaniem okienek Worda czy Adobe Reder. Miałem zainstalowany program Kaspersky Internrt Security 2011, dostałem go wraz z iPlusem z ktorego korzystam. Jednak wyłączyłem go całkowicie, gdyż jego praca bardzo spowalniała komputer. Odinstalowałem Kaspersky’ego i zainstalowałem Avasta, ktory tak nie zamula komputera - wykrył mi kilka wirusów. Przeniosłem je do kwarantanny. Zainstalowalem rownież Malwarbytes Anti-Malware ktore wykryło ok 150 zagrożeń,wykonałem usuń i wszystkie te pliki znajdują się w kwaranntannie. Programy wykryły kilka Trojanów. Nie wiem co dalej robic żeby ten komputer w miarę płynnie chodził.

Zauważam duże zużycie pamięci w Procesach dla iexplore.exe dla jedenj otwartej karty są 2 procesy oraz svchost.exe kilka procesow. Czasami widzę duze skoki zużycia procesora.

Może ktoś udzieli mi jakiejś pomocy.

Informacje o moim kumputerze + http://wklej.org/id/673748/

Jakieś półtora roku wymieniany był procesor, ale nie wiem jaki był poprzednio. Informatyk który mi go wymieniał powiedział że może chodzić trochę wolniej komputer bo włożył słabszy procesor.

Podaje logi:

Extras +http://wklej.org/id/673728/

OTL + http://wklej.org/id/673722/

HijackThis v2.0.4 + http://wklej.org/id/673719/

Malwarebytes + http://wklej.org/id/673756/ oraz http://wklej.org/id/673770/

Będe wdzięczny za sprawdzenie logów i pomoc.

więc tak, z hijack nic ci nie powiem bo nie znam sie na logach z tamtego programu, ale jeśli chodzi o malwarebytes to jest niegroźna infekcja z toolbar’a, nie spodziewaj sie cudów gdyż masz bardzo słaby procesor, bardzo mało pamięci ram, zdefragmentuj dysk , wyczyść programem CCleaner, być może ktoś jeszcze coś zobaczy w hijackthis, dobrze by bylo jakby tutaj zajrzał spandaupol, bo dobrze zna sie na logach z hijackthis, no ale jak mowie, wyczysc ccleanerem, zdefragmentuj, sprawdź dysk programem hd tune [zakładka error scan] wyczyść z kurzu w środku,

Dziękuje za porady. Używam do czyszczenia komputera od jakiegoś czasu programu Odkurzacz. Czy wystarczy że go użyje czy lepiej odinstalowac go i zainstalować CClener’a? W odkurzaczu nie wiem czy usuwać pliki które są aktualizacjami Windowsa i jego poprawkami.Dlatego ich nie ruszam a zajmują ok 2,5 Gb. Mam jeszcze pytanie odnośnie Malwarebytes. Czy wykryte zagrożenia ktore usunąłem i teraz znajdują się w kwarantannie powinienem usunąć całkowicie z systemu? Czy pozostawić tak jak są? Wiem ze mam słaby sprzęt to po wymianie procesora słabiej chodzi. Tamten uległ spaleniu:) Podobno ale to ktoś inny bawił się moim komputerem wtedy. A czy wykryte przez Avast wirusy Win32:Trojan-gen mogą spowalniać pracę mojego komputera?Avast wykrył ich kilka są w kwarantannie.

trojan-gen jak sama nazwa wskazuje generic, czyli generuje kolejne śmiecie, usun wszystkie antywirusy uprzednio czyszcząc kwarantanny, nastepnie zainstaluj kaspersky antyvirus 2012, ustaw pełne skanowanie (w trybie awaryjnym) (aby wejść w tryb awaryjny w trakcie rozruchu przytrzymaj F8, i wybierz tryb awaryjny bez sieci) uprzednio w normalnym trybie zaktualizuj baze danych

Malwarebytes też mam usunąć znaczy się odinstalować i zawartość z jego kwarantanny usunąć? Ostatnio pełne skanowanie Kasperky’ego którego miałem wcześniej trwało ponad 5 godzin ale zobaczymy. Co prawda poprzednia wersja Kaspersky’ego nie wykrył mi żadnych wirusow tylko Avast i skaner DrWeb CureIt coś znalazl. Zobaczymy czy ten Kaspersky pomoże.

ale jak powiedziałem przeskanuj w trybie awaryjnym, gdyż w trybie awaryjnym wirusy są nieaktywne, a niektóre mają funkcje ukrywania sie

więc tryb awaryjny je demaskuje

Odinstaluj vShare Plugin,Megaupload Toolbar. Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

:OTL

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstalowałem vShare Plugin,Megaupload Toolbar. Wykonalem skrypt zapisalem raport z usuwania niestety gdy wykonałem nowe skanowanie i restart ten raport został usuniety:(Mogłem go wcześniej wrzucić ale się pośpieszyłem niestety:(

Wrzucam nowy log z OTl + http://wklej.org/id/675630/

Powtórz usuwanie.Chyba nie wkleiłeś :OTL

Powtórzyłem usuwanie. Komputer nie chciał zamknąć systemu po pół godziny więc go wyłączyłem i nie wiem czy wszystko przebieglo prawidłowo. Podaje raport z usuwania OTL później wrzucę log ze skanowania.

Log z usuwania OTL + http://wklej.org/id/675775/

Dodane 23.01.2012 (Pn) 11:19

Logi po skanowaniu.

OTL + http://wklej.org/id/675790/

Extras + http://wklej.org/id/675792/

Jak już wcześniej wspominałem nie wiem czy usuwanie po wklejeniu skryptu się wykonało.

Dodane 23.01.2012 (Pn) 11:45

Jeśli chodzi o porady użytkownika klopers33.

To wykonalem skanowanie Kaspersky Anti-Virus 2012 w trybie awaryjnym. Antywirus wykrł 2 Trojany o tyj samej nazwie: Trojan.Win32FakeAV.koau w plikach

  1. c:\system volume information\ restore{bb8c678f-eb43-45f5-84ee-5def188f2bda}\a0232517.exe

  2. c:\system volume information\ restore{bb8c678f-eb43-45f5-84ee-5def188f2bda}\a0232517//data0001

Stan:Usunięte.

Po trojanach Win32:Trojan-gen wykrytych przez Avast’a i DrWeb CureIt nie ma śladu.

Wykonałem sprzątanie odkurzaczem-bałem się usuwać poprawki i auktualizacje Windowsa i raporty z tego. Wykonałem defragmentacje. Test HDTune wypadł w miarę pozytywnie.W zakladce Error Scan wszystkie pola na zielono więc ok ( max. temp podczas testu 51stopni C. Nie wim co jeszcze mozna by zrobić.

Chyba nie wklejasz :OTL

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Nie rozumiem stwierdzenia że nie uruchamiam OTL. Jakaś podpowiedź co wykonuje nie tak? Maiłem problemy z wykonaniem skryptu. Moze to przez to. Dziękuje za odpowiedź wykonam jeszcze raz ten nowy skrypt i wrzucę logi.

Nie wklejasz :OTL w skrypcie.

Raport z usuwania OTL + http://wklej.org/id/675847/

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.

Jeszcze log ze skanowania OTL + http://wklej.org/id/675874/

bo nie zdążylem wrzucić wcześniej.

Dobrze to teraz użyje opcji sprzątanie i zainstaluje te aktualizacje.

Dodane 23.01.2012 (Pn) 13:50

Wykonałem sprzątanie w OTL. Zainstalowałem aktualizacje i wyskoczyło mi okno notatnika o nazwie checkup z zawartością

" Results of screen317’s Security Check version 0.99.30

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Kaspersky Anti-Virus 2012

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

Java 6 Update 29

Java version out of date!

Adobe Reader 8 Adobe Reader out of date!

Adobe Reader X KB403742… Adobe Reader out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Kaspersky Lab Kaspersky Anti-Virus 2012 avp.exe

``````````End of Log````````````. Coś jeszcze mam wykonać.

Masz do aktualizacji Javę i Adobe readera.

Dobrze dziekuje za pomoc:)

Dodane 23.01.2012 (Pn) 15:45

Jeszcze mam takie pytanie. Po tych wszystkich operacjach w OTL dość wolno ladują mi się strony internetowe:( Czy to moze mieć jakiś zwiazek z tymi operacjami? Będe wdzięczny za odpowiedź.