Spowolnienie pracy komputera

(Lord Olechowa) #1

od jakiegos czasu mam następujący problem po około 5 minutach od włączenia komputera zaczyna strasznie wolno chodzic co powoduje ze kazda gra i film sie zaicina na domiar złego gdy staram sie grac w gre sj3 obraz mam dziwnie przekrzywiony i przesunięty w lewo tak samo mam gdy włączam komputer tzn.gdy pokazuje mi się to czarne tło i migająca kreska w prawym rogu to ja mam ją rozmazaną dziwnie powuiększoną i przesuniętą i nie jest toproblem wirusa bo kilkaktronie przeisntalowałlem windowsa i uzywam najrózniejszyh antywirusów i problm nie znika Będe wdzięczny za wszelką radę

(Fernando) #2

No to ja ci coś powiem

Czytaj,Rób i Mów czy pomogło

Czy masz najnowsze sterowniki??

(Lord Olechowa) #3

Na 100% nic to nie pomoże gdyż już czyniłem formatowanie dysku.czy może być to usterka techniczna?

(Fernando) #4

Czy masz najnowsze sterowniki??

tak może być to usterka techniczna.

(Lord Olechowa) #5

Ale jak sprawdzić na własną rękę z czym jest problem czy sa tu jacyś kompetentni ludzie

(fiesta) #6

Kompetentni owszem, ale wróżki na etacie tutaj nie ma 8)

(Lord Olechowa) #7

jakie kroki trzeba teraz przedsięwziąć

(Borsuk111) #8

sterowniki jasne...

O jakim czarnym tle mówisz? O ekranie DMI?

Czy ten ekran jest przed pojawieniem się logo Windy i paska loadingu?

Jak tak i tam jest problem, to coś z grafą się może spaprało.

Masz go na gwarancji?

Serwis polecam.

(Kamillo Voids) #9

Nie moge z tobą peter866 może byś wkońcu podał wiecej informacji :!: :evil:

(Tomek Zamlynny) #10

wyłącz indeksowanie dysków

(Lord Olechowa) #11

ależ to niemożliwe iżby to była karta graficzna bo wszystko inne działa odpowiednio sterowniki są , ja wskazałem dwa problemy:straszne spowolnienie i 2 przesunięty obraz w sj3 czy to mogłoby mieć wspólnego coś ze sobą. Iżby tak czy iżby nie? W takim układziu filmu odtworzyc nawet nie moge a przez ostatni rok takich problemów nie miałem

(Tomek Zamlynny) #12

czy sie resetuje komputer :?: czy pojawiają sie Blue Screen :?:

sprawdz czy sa błędy w podgladzie zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

(Lord Olechowa) #13

jest takie coś

Aplikacja zawieszająca is-0M8B8.tmp, wersja 51.42.0.0, moduł zawieszenia is-0M8B8.tmp, wersja 51.42.0.0, adres zawieszenia 0x00059e00.

a komputer się nie resetuje i reinstalacja nic nie pomaga

(Tomek Zamlynny) #14

:arrow: Debugger Windows

:arrow: włącz BSOD'a

(Lord Olechowa) #15

co mam zrobić

(L337 Crew) #16

nie znam tego sj3,

ale jeśli obraz jest przesunięty,

to dlatego,

że rozdzielczość w windowsie nie odpowiada rozdzielczości w grze (+ odświeżanie monitora !!

Jeżeli w windzie masz np. 85Hz,

to do gier też musisz ustawić 85Hz (start - uruchom - dxdiag - tak - więcej pomocy - zastąp - wartość zastępcza - wpisujesz odpowiednie odświeżanie :slight_smile:

Service Pack 2 jest ??

Komp może wolno chodzić,

bo:

a) albo uruchomisz (lub sam się uruchomi) proces pamięciożerny (poczytaj o optymalizacji windowsa)

b) za słabe chłodzenie procka !!

(Lord Olechowa) #17

te problemy wyskoczyły nagle i wcześniej w sj było dobrze a pozatym to czarne okno przy włączeniu kompa też jest znikeształcone