Spowolnienie pracy laptopa, wyskakujące okienka-reklamy


(Wielkaborussia) #1

Witam,

mój kolega, który jest totalnym ignorantem w dziedzinie ochrony laptopa poprosił o sprawdzenie, czemu “od zawsze” wyskakują mu w Chromie różne dziwne reklamy i czemu ma spowolnionego ogólnie laptopa.

Zazwyczaj sobie radziłem, ale patrząc na ilość tego wszystkiego, to chciałbym prosić o pomoc i sprawdzenie logów, czy w tym śmietniku nie ma czegoś poważniejszego od sterty toolbarów i pseudoantywirusów itd. itp.

Log OTL: http://wklej.org/hash/5ddfe48aa07/

Log Extras: http://wklej.org/id/1031611/

Jak nie ma nic poważniejszego, to standardowo to potraktuję TFC, AdwCleanerem, MBAM, a na koniec SecurityCheck i doinstaluję Avasta. Tylko przed tym wrzucam logi przed jakimikolwiek działaniami.


(Acorus) #2

Odinstaluj IB Updater 2.0.0.575,Yontoo 1.10.03,Claro Chrome Toolbar,BrowserProtect,AVG Security Toolbar,Claro toolbar,Funmoods,Incredibar Toolbar on IE,McAfee Security Scan Plus,PC Performer,TUTO4PC,tuto4pc_pl_6,uTorrentControl_v2 Toolbar,V9 Homepage Uninstaller,Ask Toolbar Updater.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Usuń(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt


(Wielkaborussia) #3

Raport po AdwCleaner: http://wklej.org/id/1031641/

Log OTL: http://wklej.org/id/1031652/

Log Extras: http://wklej.org/id/1031653/


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”


(Wielkaborussia) #5

Log OTL po usuwaniu (dla formalności): http://wklej.org/id/1033553/

Log po sprzątaniu adwCleaner: http://wklej.org/id/1033560/