Spowolnienie prędkości internetu przez nieznany powód

net.thumb.png.3b94a72a26871af34b952da521Witam.

jakiś czas temu sprawdziłem jak szybki jest mój internet, z tego co zobaczyłem mam internet 9/9 przy ok 20m/s - z takiego wyniku jestem zadowolony, ale nie pokrywa się to z pingiem w grze (80m/s) oraz przy pobieraniu pliku z internetu (1mb/s). I teraz mam do was pytanie, czym jest to spowodowane, że jest aż taka różnica i czy można to w jakiś sposób poprawić?

Zastanawiałem się nad tym, i pomyślałem, że jest to wina odległości serwera ode mnie, ale może wy wiecie więcej w tym temacie.

 

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

to nie jest żadne spowolnienie. Ping 20ms masz z punktu A do punktu B podczas testu, gdy grasz w grę online ten serwer nie jest w tym samym miejscu co serwer, z którego korzysta speed test, załóżmy, że jest w niemczech, więc odległość między Tobą a serwerem jest dużo większa. Plik pobierasz także z maksymalną przepustowością serwera, który Ci ten plik udostępnia, nie z maksymalną przepustowością swojego internetu. Możesz mieć i 150Mbps download speed a i tak będziesz pobierał ten pliczek z prędkością 1Mbps, bo takie możliwości ma serwer hosta.

Wygląda na to, że pomieszałeś wszystko. Co najważniejsze mylisz jednostki pomiaru. Strona speedtest.net dopóki nie zmienisz jej preferencji mierzy prędkość w megabitach na sekundę. Skoro twierdzisz, że masz internet 9/9 to tu w tym pomiarze jest wszystko ok. Oznacza to łącze symetryczne czyli pobieranie 9 megabitów na sekundę i wysyłanie plików z komputera w świat też z prędkością 9 megabitów na sekundę. I jest prawie tyle. Prędkości 9 to są prędkości graniczne i rzadko osiągane. Dzieje się tak dlatego z winy strat na drodze od serwera, w którym mierzysz prędkość do twojej lokalizacji. Tutaj więc nie ma żadnego problemu z prędkością. Pobieranie pliku z internetu czy to przeglądarką czy tzw. menedżerem pobierania mierzy prędkość w kilobajtach na sekundę oraz w megabajtach na sekundę. Ta prędkość podawana jest w innych jednostkach i dla 9mbit to powinno być maksymalnie 1152 kilobajty na sekundę czyli nieco ponad 1 megabajt na sekundę. Docieramy znów do wniosku, że się wszystko zgadza i nie będzie ani szybciej a może być wolniej. Te prędkości graniczne to są umowne jak widze u Ciebie bardzo ładnie osiągane. Ping jest czymś zupełnie innym bo przy pomocy tego mierzymy prędkość odpowiedzi danego serwera na próbę jego wywołania. Ma to wpływ na wydajność łącza wtedy jeśli są duże wahania tych wartości lub straty (komunikat upłynął limit czasu żądania). Na ogół nie ma większego znaczenia do przepustowości łącza pod warunkiem nie zaistnienia problemu jak wyżej. Ping jest zupełnie innym zagadnieniem i działa w oparciu o protokół ICMP. Te serwery, z których chcesz korzystać działają na protokole http lub https, ewentualnie są to aplikacje klienckie gdzie interfejs tej aplikacji pozwala nawiązać połączenie z grą. Ping na serwerze z grą i ping na serwerze pomiarowym nie mają nic wspólnego. Napiszę na koniec krótko jeśli wywołujesz połączenie internetowe do Australii ping zawsze będzie wyższy niż w przypadku łączenia do Twoich krajowych serwerów, bo jest więcej maszyn po drdze, które pakiet musi odwiedzić aby nawiązać połączenie. To tak celem wyjaśnienia nie widać tu kłopotów z internetem, a wszystko jest OK.

chciałem się upewnić czy problem twki w tym co myślę, a dostałem cały opis…

Dziękuję za odpowiedzi ^^