Spowolnienie uruchamiania i pracy komputera


(WzMz) #1

Witam.

Od pewnego czasu coraz bardziej zaczyna mi przymulać komputer ( dłuższe uruchamianie, dłuższe myślenie przy każdym programie itd) . Dawno już nie czyściłem kompa z syfu, dopiero dziś zacząłem coś działać lecz nadal problem pozostaje.

Prosiłbym bardzo o sprawdzenie logów, może tam coś się znajdzie.

 

OTL :

 

OTL     -  http://www.wklej.org/id/1444485/

Extras  -  http://www.wklej.org/id/1444488/

 

 

Farbar Recovery Scan Tool :

 

Shortcut  -  http://www.wklej.org/id/1444476/  

FRST      -  http://www.wklej.org/id/1444478/

Addition   - http://www.wklej.org/id/1444481/

 

 

I jeszcze jedna kwestia.

Otóż posiadam system na dysku SSD, do tego mam 2 HDD dla gier, filmów itd. Gdy włączam partycję systemu by przeglądać pliki wszystko ładnie śmiga ale jak już otworzę np. partycję "D:" ( HDD) to na chwilę przywiesza kompa i z kompa wydobywa się dźwięk tak jakby dysk był dopiero uruchamiany ( coś na zasadzie uśpienia ). Po chwili wszystko wraca do normy, ale dzieję się tak często z wszystkimi partycjami od HDD. Nie wiem czy mam po prostu coś ustawione czy jednak coś się dzieję.

 

Mam nadzieję, że wszystko napisałem zrozumiale. 

 

Pozdrawiam

 

 

 


(Atis) #2

Nie widać żadnej infekcji.


(Dimatheus) #3

Hej,

Jeśli chodzi o zachowanie dysku, to jest to zupełnie normalne. Sam w laptopie mam 2 dyski talerzowe i drugi - ten bez systemu - włącza się dopiero przy próbie zobaczenia zawartości. Dzieje się tak z wszystkimi partycjami, bo znajdują się na tym samym dysku. Możesz wyłączyć usypianie dysku przy pomocy programu CrystalDiskInfo lub emitując profile zasilania w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(WzMz) #4

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli logi są czyste to gdzie indziej będę musiał poszukać przyczyny zamulania. A z tymi dyskami to jednak okazuje się być normalne, to chociaż tyle dobrze :slight_smile: Jeszcze raz dziękuję

 

Pozdrawiam