Spowolnienie uruchamiania i pracy komputera

Witam.

Od pewnego czasu coraz bardziej zaczyna mi przymulać komputer ( dłuższe uruchamianie, dłuższe myślenie przy każdym programie itd) . Dawno już nie czyściłem kompa z syfu, dopiero dziś zacząłem coś działać lecz nadal problem pozostaje.

Prosiłbym bardzo o sprawdzenie logów, może tam coś się znajdzie.

 

OTL :

 

OTL     -  http://www.wklej.org/id/1444485/

Extras  -  http://www.wklej.org/id/1444488/

 

 

Farbar Recovery Scan Tool :

 

Shortcut  -  http://www.wklej.org/id/1444476/  

FRST      -  http://www.wklej.org/id/1444478/

Addition   - http://www.wklej.org/id/1444481/

 

 

I jeszcze jedna kwestia.

Otóż posiadam system na dysku SSD, do tego mam 2 HDD dla gier, filmów itd. Gdy włączam partycję systemu by przeglądać pliki wszystko ładnie śmiga ale jak już otworzę np. partycję “D:” ( HDD) to na chwilę przywiesza kompa i z kompa wydobywa się dźwięk tak jakby dysk był dopiero uruchamiany ( coś na zasadzie uśpienia ). Po chwili wszystko wraca do normy, ale dzieję się tak często z wszystkimi partycjami od HDD. Nie wiem czy mam po prostu coś ustawione czy jednak coś się dzieję.

 

Mam nadzieję, że wszystko napisałem zrozumiale. 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Nie widać żadnej infekcji.

Hej,

Jeśli chodzi o zachowanie dysku, to jest to zupełnie normalne. Sam w laptopie mam 2 dyski talerzowe i drugi - ten bez systemu - włącza się dopiero przy próbie zobaczenia zawartości. Dzieje się tak z wszystkimi partycjami, bo znajdują się na tym samym dysku. Możesz wyłączyć usypianie dysku przy pomocy programu CrystalDiskInfo lub emitując profile zasilania w systemie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli logi są czyste to gdzie indziej będę musiał poszukać przyczyny zamulania. A z tymi dyskami to jednak okazuje się być normalne, to chociaż tyle dobrze :slight_smile: Jeszcze raz dziękuję

 

Pozdrawiam