Spowolnienie wybrania opcji w menu podręcznym przeglądarek

(Djzon) #1

Mam bardzo denerwujący problem z przeglądarką (obojętnie jaka) a na każdej występuje ten sam problem gdy otworzę przewaznie więcej kart. Mam wydajny komputer lecz gdy wybiorę jakąś opcje z menu podręcznego przeglądarki (prawy przycisk) myszy np. Otwórz kartę w nowym oknie lub Zapisz grafikę jako..." musze klikać 2-3 razy wybór opcji lub więcej razy." Z każdą opcją jest tak samo Tak jakby coś spowolniało. Da się ten problem rozwiązać???

(Kozza) #2

Na stronie znajduje się pewnie element flasha. Zainstaluj najnowszą wersję, sprawdź zresztą jakie masz wtedy zużycie zasobów systemowych a sam zrozumiesz ci się dzieje

(Djzon) #3

No ja mam ta najnowszą wersję flasha a obciążenie procesora raczej nie przekracza 65-75 %. I nie ma na to wpływ co znajduje się na stronie bo na wszystkich stronach tak mam nawet bez flasha.

(Kozza) #4

Dziwnę, nie masz zapchanego systemu? No właśnie jaki system? Wyczyść cache przeglądarki. Ja po tygodniu mam czasem 500mb cache z przeglądarki. CCleaner najlepiej

(Djzon) #5
  1. Zapchany system? Raczej nie bo wszystko działa bez zarzuty oprócz tego menu podręcznego przeglądarki, które wolniej reaguje na polecenia...(a przeważnie jak jest więcej otwartych kart).

2. Pamięć podręczna (cashe) jest czyszczona często lecz nic to nie zmienia...

3. Windows XP SP3

Nie masz innych pomysłów - bo te należą do najprostszych.