Spowolniona neostrada - data rate

Witam,

Przez dłuższy czas mało co ściągałem z internetu, ale dziś przyszła aktualizacja systemu i zauważyłem, że moja prędkość pobierania nie przekracza 500 kB/s.

Mam neostradę 6 MB i z tego co pamiętam, jakiś czas temu prędkości były zbliżone do 700 kB/s. Zdziwiło mnie to.

Przeglądając trochę ustawienia routera (TP-Link) zauważyłem coś takiego w statusie :

Downstream	Upstream	 

SNR Margin

:

26.7 22.5	db

Line Attenuation

:

36.0 16.0	db

Data Rate

:

5024 639	kbps

Max Rate

:

19984 712	kbps

CRC

:

0 0

I zdziwił mnie parametr data rate. Niewątpliwie niegdyś stało tam 6144, teraz jest 5024 :open_mouth:

Co może być przyczyną tak znacznego obniżenia prędkości, czy jest to zależne od czegoś zewnętrznego, czy jest to celowe działanie Neostrady?

Przy takich parametrach synchronizacja powinna być pełna. Rozłączało Ci internet? Jeśli nie bylo żadnych problemów to zadzwoń do TP (najlepiej na 801-505-505, płatna ale się opłaca), wyjaśnij o co chodzi o powinieneś mieć pełną synchronizację (ok 7450 kbps), bo masz jeszcze spory zapas SNR.

Niestety, zadzwoniłem dziś do nich i stwierdzili, że tak musi być, ale skoro kiedyś działało to coś tam zresetował na linii niby i ma przysłać techników.

Zobaczymy, póki co nic się nie poprawiło.

I jeszcze napisali mi smsa właśnie :

Porażka po prostu, pierwszy raz w życiu mam aż takie problemy z neostradą(może nie są to jakieś takie AŻ wielkie problemy, ale jak dotąd cały czas wszystko było gładko i ładnie.)

Przy załatwianiu z nimi spraw trzeba mieć naprawdę anielską cierpliwość. No i niestety trzeba pokazać komuś, że ma się większą wiedzę na ten temat niż osoba, z którą się rozmawia. Jak się nie poprawi to dzwonić do skutku. Myślisz, że ile siedziałem na infolinii, żeby pozwolili mi łaskawie przesiąść się z 2 na 20 Mb/s? Trochę mi to zajęło :wink: