Spowolniona neostrada - data rate

(Rlk120) #1

Witam,

Przez dłuższy czas mało co ściągałem z internetu, ale dziś przyszła aktualizacja systemu i zauważyłem, że moja prędkość pobierania nie przekracza 500 kB/s.

Mam neostradę 6 MB i z tego co pamiętam, jakiś czas temu prędkości były zbliżone do 700 kB/s. Zdziwiło mnie to.

Przeglądając trochę ustawienia routera (TP-Link) zauważyłem coś takiego w statusie :

Downstream	Upstream	 

SNR Margin

:

26.7 22.5	db

Line Attenuation

:

36.0 16.0	db

Data Rate

:

5024 639	kbps

Max Rate

:

19984 712	kbps

CRC

:

0 0

I zdziwił mnie parametr data rate. Niewątpliwie niegdyś stało tam 6144, teraz jest 5024 :open_mouth:

Co może być przyczyną tak znacznego obniżenia prędkości, czy jest to zależne od czegoś zewnętrznego, czy jest to celowe działanie Neostrady?

(Kuba Bed) #2

Przy takich parametrach synchronizacja powinna być pełna. Rozłączało Ci internet? Jeśli nie bylo żadnych problemów to zadzwoń do TP (najlepiej na 801-505-505, płatna ale się opłaca), wyjaśnij o co chodzi o powinieneś mieć pełną synchronizację (ok 7450 kbps), bo masz jeszcze spory zapas SNR.

(Rlk120) #3

Niestety, zadzwoniłem dziś do nich i stwierdzili, że tak musi być, ale skoro kiedyś działało to coś tam zresetował na linii niby i ma przysłać techników.

Zobaczymy, póki co nic się nie poprawiło.

I jeszcze napisali mi smsa właśnie :

Porażka po prostu, pierwszy raz w życiu mam aż takie problemy z neostradą(może nie są to jakieś takie AŻ wielkie problemy, ale jak dotąd cały czas wszystko było gładko i ładnie.)

(Kuba Bed) #4

Przy załatwianiu z nimi spraw trzeba mieć naprawdę anielską cierpliwość. No i niestety trzeba pokazać komuś, że ma się większą wiedzę na ten temat niż osoba, z którą się rozmawia. Jak się nie poprawi to dzwonić do skutku. Myślisz, że ile siedziałem na infolinii, żeby pozwolili mi łaskawie przesiąść się z 2 na 20 Mb/s? Trochę mi to zajęło :wink: