Spowolniona praca komputera - Avira wykrywa wirus


(Witch_24) #1

Witam,

po profilaktycznym skanie Avira wykryła wirusa tu raport z tego skanowania http://wklej.org/id/611026/

nie widać nazwy wirusa i informacje są dość skąpe. Przed uruchomieniem jakiejkolwiek aplikacji pojawia się chwilowa, dłuższa przerwa, której wcześniej nie było. Wcześniej miałam infekcje wirusem Win32 TR/Dropper.Gen, którą teoretycznie Avira usunęła, ale codziennie robiłam profilaktyczne skany i po kilku dniach pojawiła się infekcja. Po tym, przeskanowałam wszystkie dyski Ad-aware, ale niczego nie wykrył. Podobnie Dr. Web. Nie mam już pomysłu czym to przeskanować, pierwotnie wirus pojawił mi się w folderze Temp, ale co parę dni zawsze czyszczę Cleanerem, a jednak przy profilaktycznych skanach wirus zawsze się tam znajduje. Czego mam użyć, żeby pozbyć się szkodnika już skutecznie?? :frowning:


(Agatonster) #2

Witch_24 ,

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Witch_24) #3

Próbowałam przeskanować system OTLem, ale zawiesza się. Mam win 7 czy opcje skanowania podane w instrukcji są takie same dla wszystkich? Przy win xp nie miałam tego problemu.


(Spandau) #4

Spróbuj ponownie pobrać OTL tym razem z rozszerzeniem scr http://www.itxassociates.com/OT-Tools/OTL.scr Jak uruchomisz nic nie wklejaj do OTL tylko klikasz Skanuj Jak się uda wykonaj skan i pokaż raporty na forum Jeśli się nie uda pisz.


(Witch_24) #5

Pomogło i ot logi

OTL http://wklej.org/id/611521/

Extras http://wklej.org/id/611522/


(Spandau) #6

Prawdę mowiąc nie widzę tutaj aktywnej infekcji. Po kolei

Na początek oczyścimy folder kosza, foldery tymczasowe itp Zamknij przeglądarki

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie odinstaluj

Start - Panel sterowania - Odinstaluj Program

Następnie pobierz i zastępczo używaj za Ad-Aware darmowy Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html Wykonaj pełny skan jak program coś wykryje podaj raport na forum Jak program nic nie wykryje

Użyj Security Check [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost#entry9515](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page p 9515#entry9515) Uaktualnij to co wskaże program


(Witch_24) #7

tu log z usuwania http://wklej.org/id/611948/

a Ad-Aware nic nie wykrył


(Spandau) #8

Dobrze przejdź do pozostałych kroków zaleciłem usunięcie Ad-Aware ponieważ jest on mniej skuteczny w stosunku do Malwarebytes (przy dzisiejszych infekcjach) oraz jest bardziej rozbudowany co niepotrzebnie obciąża system.

Ja prosiłem o skan Malwarebytes


(Witch_24) #9

źle się wyraziłam ;/ miałam na myśli Malwarebytes, który nic nie wykrył.

Ad-Aware odinstalowany jak radziłeś.

Dzieki za pomoc.