Spowolniona praca komputera i problemy z Proxy

Witam. Wczoraj z moim komputerem zaczęło się dziać coś niedobrego. Pierwszą oznaką była spowolniona praca systemu. Problem ten dało się jednak łatwo zwalczyć (przynajmniej do następnego rozruchu systemu) poprzez wyłączenie w menedżerze zadań procesu “_ex-68.exe”. Wieczorem zaczęły się jednak poważniejsze problemy. Na początku moją uwagę zwrócił fakt, iż po włączeniu przeglądarki internetowej, strona startowa Google wyświetlała się w języku litewskim, bądź innym egzotycznym. Po ponownym wciśnięciu przycisku strony startowej sprawa wyglądała już normalnie. Nie musiałem jednak długo czekać by sprawy zaszły jeszcze dalej i teraz przy włączeniu np. Mozilli pojawia się komunikat: “the Proxy server is refusing connections”- jakimś sposobem Chrome dzisiaj mi działa więc mogłem wysłać ten post.

Wiedząc, że zwrócę się do Was o pomoc wykonałem skan programem OTL: http://wklej.to/HisLn, dodatkowo przeskanowałem system MalwareBytes Anti-Malware i usunąłem zaznaczone automatycznie przez program pliki-szczegóły w logu: http://wklej.to/cWuk4. Po usunięciu tych plików otrzymuję jednak komunikat przy włączaniu komputera: “System Windows nie może odnaleźć pliku C:\Documents and Settings\XP\winlogon.exe (…)”

Mam nadzieję że pomożecie mi w uporaniu się z moim problemem. Pozdrawiam.

Proszę odinstalować vShare.tv plugin oraz pdfforge Toolbar

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Log z usuwania: http://wklej.to/QzTlZ

Log z kolejnego skanowania: http://wklej.to/nvMJD

Przepraszam, przez pomyłkę dałem do usuwania

Wejdź do folderu C:_OTL\MovedFiles… znajdź plik SkyTel.exe skasuj mu rozszerzenie vir i umieść w katalogu C:\Windows Jeśli będzie jakiś problem pisz nie wykonuj następnych punktów

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie

Raz jeszcze wykonaj tym razem pełny skan Malwarebytes Jak program coś wykryje pokaż raport na forum

Napisz czy objawy o których piszesz ustąpiły

Log z usuwania: http://wklej.to/QeqK3

Sprzątanie wykonane.

Pełne skanowanie ukończone, część plików usunąłem- szczegóły w logu: http://wklej.to/AXgBs

Mozilla nadal wyrzuca błąd Proxy.

FF - Narzędzia - Opcje - Zaawansowane - zakładka Sieć - Ustawienia - co tam masz ustawione? Spróbuj używaj systemowych ustawień serwerów proxy.

Zaznaczone jest ręczne połączenie proxy. Po zmianie na używanie systemowego i zrestartowaniu przeglądarki, samoczynnie przełącza się na ręczny.

Co masz w tych polach dla opcji Ręczna konfiguracja serwerów proxy - one powinny być puste. Spróbuj najpierw wybrać Nie używaj serwera proxy zatwierdź zmianę i zrestartuj FF Jeśli się nie zmieni ta opcja po restarcie ustaw na używaj systemowych ustawień serwerów proxy

Dodatkowo sprawdź IE Narzędzia - Opcje internetowe - Połączenia - Ustawienia sieci Lan - co tam jest?

Po wybraniu “Nie używaj serwera proxy” i restarcie przeglądarki, jest to samo co poprzednio. W polach są takie wartości:

HTTP Proxy: 127.0.0.1. Port: 60889

W IE, w lokalizacji podanej przez Ciebie, żadne okienko nie jest zaznaczone.

Jeśli masz na myśli pole Serwer proxy HTTP i poniższe to te pola mają być puste aż do Nie używaj proxy dla - usuń wszystko i zatwierdź Następnie ustaw używaj systemowych ustawień serwerów proxy. Jeśli trzeba pokaże screena?

Tak to wygląda przy każdym uruchomieniu FF: http://imageshack.us/photo/my-images/440/skrin1.png/

Gdy czyszczę wszystkie pola i zaznaczam tak jak na obrazku: http://imageshack.us/photo/my-images/24/skrin2v.png/ - po otworzeniu nowej karty jest ok, jednak po ponownym uruchomieniu przeglądarki wracamy do sytuacji z pierwszego screena.

Wyczyść to pole ponownie Zamknij wszystkie przeglądarki

Start - Uruchom - wpisujesz cmd i Enter w linii komend wpisz netsh winhttp reset proxy i Enter Restart komputera i uruchom FF

“Nie znaleziono następującego polecenia: winhttp reset proxy.”

Czy mimo tego mam zrestartować komputer? Jeśli tak to poprzez Uruchom Ponownie czy przez przycisk resetu?

Nie to nic nie da. FF - Pomoc - Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami - To uruchomi firefoxa w trybie awaryjnym Zaznacz - Przełącz wszystkie ustawienia programu firefox na domyślne - Wprowadź zmiany i uruchom ponownie

Wciąż to samo. Po ponownym uruchomieniu FF, ustawienia znów przełączają się na znane http://imageshack.us/photo/my-images/440/skrin1.png/

Wyczyść ponownie to pole wyczyść pamięć podręczną W pole No proxy for wklej localhost, 127.0.0.1

Uruchom ponownie OTL wykonaj skan i pokaż nowy raport Chcę sprawdzić czy teraz również nic tam nie widać.

Niestety bez zmian.

Log: http://wklej.to/fXA1R

Zamknij przeglądarki

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt!

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Log z usuwania: http://wklej.to/kxu1Y

Ponad czterogodzinne skanowanie Dr. Web’em, skończyło się usunięciem lub przeniesieniem do kwarantanny kilkunastu plików (głównie pochodzących z folderów System Volume Information).

Log z ponownego skanu OTL: http://wklej.to/EgY5h

Problem w FF został rozwiązany w sposób niezwykle banalny- poprzez reinstalację przeglądarki :slight_smile: Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc przy oczyszczaniu systemu ze zbędnych plików.

Tą ewentualność pozostawiłem na koniec :slight_smile:

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja