Spowolniona praca komputera i zacinający się internet


(Limarus) #1

Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem, iż komputer robi sobie zastoje kilkusekundowe w pracy np. włączając Opere czy inny program, ogólnie komputer zwolnił bez widocznej przyczyny. Zdążyłem natomiast zaobserwować, że znaczącą role może odgrywać tu Kaspersky(KIS) w większości przypadków gdy komputer muli i włączę menadżera to okazuje się że KIS pochłania 3/4 jak nie 100% procesora.

Innym problemem który mam, lecz niekoniecznie jest związany z tym(problemem i działem), jest zawieszający się internet. Użytkuje sobie internet normalnie aż nagle strona się nie ładuje a komunikator za chwilkę restartuje. Podobnie jest gdy oglądam film online(po prostu przestaje się ładować) a jedyną inną rzeczą korzystającą z internetu jest aktualizacja KIS. Dla mnie jako dla osoby nieznającej się, wygląda to na to że internet po prostu nie wyrabia, ma za dużo zadań(tak jakbym kazał mu za dużo naraz) aż w końcu się resetuje.

Tutaj logi:

OTL http://wklej.org/id/368898/ i Extras http://wklej.org/id/368899/

GMER http://wklej.org/id/368890/

Sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 3500+ 2,2 GHz

Ram : 2 GB

Grafika: NVIDIA GeForce 9600 GSO

System: Windows 7

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc


(Marasenha) #2

Mi też Kaspersky bardzo mulił kompa, do tego nie potrafił wykryć wszystkich wirusów, mimo że aktualizowany na bieżąco. Teraz mam avast i wszystko śmiga bez problemów, każda aktualizacja jest szybciutko zaraz po uruchomieniu kompa, nie trzeba klikać itd.


(Dziadek64) #3

Sprawdź czy kontroler dysku pracuje we właściwym trybie (UDMA), czy nie przełączył się niechcący w PIO mode.

Takie cuda się zdarzają.


(Limarus) #4

Niestety to nie to. Dysk pracuje we właściwym trybie.