Spowolnione działanie komputera + problem z PPM

Witam,

czaiłam się cały dzień, ale w końcu zaryzykowałam i zakładam swój wątek. Mianowicie chciałabym, aby ktoś obeznany przejrzał loga z Hijacka, bo nie wiem, co robić.

Generalnie sprawa ma się tak, że od jakiegoś czasu komputer niemożliwie zamula, dzisiaj to już koszmar jest. Rano pisałam w dziale “Problemy”, bo pojawił się blue screen; niby sobie z tym poradziłam, ale sprawa spowolnienia pozostała. Komputera używam właściwie tylko do internetu, nie mam na nim nic “wartościowego”, nie instaluję cudów, więc nie wiem, co może go tak spowalniać.

Uruchomienie jakiegokolwiek programu zajmuje kilka minut; przykładowo włączenie Winampa około 1-2 minut, gdy powinien uruchomić się zaraz po kliknięciu na ikonie. Tak jest praktycznie z każdym uruchamianym programem.

Mam też wielki problem z PPM, który zawiesza mi cały pulpit - dziś wyczytałam, żeby wyłączyć i włączyć od nowa proces explorer.exe w menedżerze zadań - u mnie to działa, komputer “odwiesza” się, ale co z tego - tak nie może przecież być!

Skanowałam komputer NOD32 i DrWeb CureIt! - nie znalazły żadnych problemów.

Bardzo proszę o pomoc - oto log: LOG

Nie wiem, co jeszcze może się przydać, więc tak w skrócie - Windows XP Prof SP3, używana przeglądarka Mozilla Firefox. Procesor Intel Celeron 2400 MHz, 1024 MB RAM.

Mam nadzieję, że podałam wszystkie potrzebne informacje.

Proszę o pomoc. Na takim spowolnionym kompie naprawdę strasznie się pracuje. Kupiłam go miesiąc temu, ze względu na to, że mój stary miał procesor 433 MHz - ledwo co ciągnął i chciałam mieć komputer, który będzie w końcu chodził “normalnie”, niestety póki co nie widzę żadnej róznicy ;/

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Pokaż log z: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan. - otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Jest parę wpisów zbędnych w autostarcie.

Proszę, log z OTL- LOG

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem wywołaj opcję Run Scan.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz log z czyszczenia.

Log z czyszczenia (tam początek urwało, jest “All processes killed”)

Nowy log

Optymalizacja XP: viewtopic.php?t=76580

Optymalizacja autostartu: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … opic=116.0

Czyszczenie rejestru:

CCleaner http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html