Spowolnione działanie komputera

(Dziku9610) #1

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, a tym bardziej temat na tym forum.

Otóż mój problem dotyczy komputera o parametrach:

Procesor - Intel Core Duo E6550 2.33 Ghz

Dysk Samsung 320 GB

Karta graficzna Nvidia GeForce 8600GT 512 MB

Płyta Główna Gigabyte GA-P35-DS3L

Zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC

Kingston Ram 3 GB

DVD LG SuperMulti 16x

Stacja dyskietek 3.5

Czytnik kart

Problem polega na tym, iż od pewnego czasu komputer zaczął zwalniać. W środku czysto, odkurzony i przeczyszczony. Temperatury w normie. System Windows XP Service Pack 3.

Czasem dochodzi do tego, że nawet zwykły Icy Tower potrafi się przyciąć. Wtedy komputer zamyśla się, jakby zawiesza. Sporadycznie zdarza się usłyszeć odgłos lekkiego stuknięcia, powtarza się on raz, rzadziej dwa razy. HD Tune nie może przeprowadzić testu wydajności dysku, ponieważ wtedy zaczyna się stukanie i wyskakuje błąd.

Niedawno chciałem włączyć komputer, dysk zastukał 4 razy, i pojawił się komunikat o braku pliku w system32, nie pamiętam dokładnie jaki to był komunikat.

FPS w symulatorze jazdy Racer oscyluje ok. 15-25 FPS, wcześniej 50-80 FPS.

Proszę o pomoc, zwalnia w dość szybkim tempie.

(Neon1992) #2

Dysk twardy uszkodzony. Ewentualnie sprawdź połączenie płyta główna <=> dysk twardy, może kabel/ taśma uszkodzony/ a.

(Dziku9610) #3

Wszystkie połączenia sprawdzone, taśma wymieniona na inną sprawną, nie dało to żadnego rezultatu. Czy jest możliwość reanimacji padającego dysku? Czy to pewne na 100%?

(Neon1992) #4

Czy z HDTune, z zakładki Health możesz dać screen?

(Dziku9610) #5

Screen z zakładki Health.

(K Ilak) #6

Spróbuj naprawić system poprzez płytkę Windowsa, aha i sprawdź czy nie były instalowane ostatnio jakieś programy typu firewalle, ewentualnie przywróć system.

(Lukaszk 89) #7

Możesz tym spróbować ale pewności nie ma.

Spróbuj poza tym optymalizacji:

(Gigabyters2) #8

spróbuj dysk podpiąć u kolegi zobaczyć czy stukanie sie powtarza czy nie oraz sprawdzić kabel