Spowolnione działanie przegladarki, ładowanie stron


(Piotrimonika) #1

witam. ostatnio zauważyłem że mój ff znacznie zwolnił. wolno ładują się strony, często mam przekroczenia limitu czasu pobierania. cache czyszczony regularnie. To log z hijacka:

http://www.wklejto.pl/23129


(huber2t) #2

Podaj log z Combofix

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link


(Piotrimonika) #3

no niestety. nie mogę zainstalować combofixa.wyskakuje okienko, że system nie może uzyskać dostępu dookreślonego urządzenia, ścieżki lub pliku

Gdy chciałem zainstalować przy włączonym cis wyskoczyło mi okienko o wirusach. Na dysku c pojawił mi sie folder którego nie mogę usunąć, bo cis pokazuje ze są tam wirusy. Utworzył się tez bug report.


(Spandau) #4

Co to za folder, spróbuj usunąć go w trybie awaryjnym windows

Pobierz Malwarebytes' Anti-Malware przeskanuj wszystkie dyski usuń co znajdzie daj log na forum


(system) #5

Firefox domyślnie pobiera kolejno po jednym elemencie strony www co oznacza że witryny wczytują się wolno. W ten sposób co teraz pokażę przyśpieszysz pobieranie do 30 elementów naraz.

1) w pole adresu wpisujesz about:config i wciskamy enter. Pokaże się okno z ostrzeżeniem. Klikamy na "Zachowam ostrożność obiecuję"

2) pokazuje się okno ustawień, przewijamy je suwakiem na dół i wyszukujemy grupę nazw:

network.http.pipelining.maxrequest domyślny liczba całkowita 4

network.http.pipelining.ssl domyślny wartość logiczna false

network.http.proxy.keep-alive domyślny wartość logiczna true

network.http.proxy.pipelining domyślny wartość logiczna false

3)dwukrotnie klikając myszą zmieniamy przy nazwach: network.http.pipelining.ssl , network.http.proxy.pipelining wartości false na true

4)klikamy dwukrotnie na: network.http.pipelining.maxrequest . Pokazuje się okno w którym wprowadzamy wartość 30 i klikamy ok.

5)Teraz klikamy na dowolne miejsce okna prawym przyciskiem myszy, pokazuje sie menu z którego wybieramy; Dodaj ustawienia typu a potem: Liczba całkowita (integer).

Otwiera się okno w którym nadajemy wpisowi nazwę: nglayout.initialpaint.delay i klikamy na ok, w kolejnym oknie wprowadzamy wartość 0 i klikamy na ok i gotowe.

Teraz firefox powinien działać szybciej!


(Piotrimonika) #6

@ spandaupol.

Oto log z malware bytes:

http://wklej.org/id/41494/

co ciekawsze, przy przekopywaniu kompa tym programem cis znowu wykrywał infekcje. cały log z przygodami z combofixem i comodo masz tutaj:

http://wklej.org/id/41500/

@przemek475

zastosowałem się do twoich porad. teraz na pewno chodzi szybciej, ładuje strony od jednego kliknięcia, nie trzeba wciskać linków kilkakrotnie. nie zdarzyło się jeszcze przekroczenie czasu... wiec chyba to rozwiązuje mój problem. Dziękuję. :slight_smile:

Jeszcze tylko poproszę o sprawdzenie tych logów.