Spowolnione gry

Witam

Spotkałem się z dziwnym problemem. Na komputerze z zainstalowanym Windowsem XP z procesorem Athlon X2 4400+ i kartą graficzną MSI GeForce 8500GT zupełnie bez powodu mulą strasznie gry. Np. grając w NFS przy osiąganiu większych prędkości gra zachowuje się, jakby ja coś spowalniało - wszystko dzieje się wolniej. Co ciekawe, na Windows Vista wszystko działało płynnie i bez problemów. Na XP natomiast nawet starsze gry, które nie mogą wręcz sprawiać problemów na takim sprzęcie - zachowują się dziwnie.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Czy ma to związek z 2-rdzeniowością procesora, lub z kartą graficzną, lub czymkolwiek? Czy da się temu zaradzić?

Naprawdę nikt nie ma nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie? Tysiące użytkowników i zero pomocy?

Nie popędzaj speców :smiley:

A propos, powodów może być wiele - nie zoptymalizowany autostart, nie używanie ccleanera, zawalowany rejestr, wirusy…

na jakich detalach grasz w tego nfs ?

po 85gt nie oczekuj wiele

Tak się dzieje nawet po zainstalowaniu Windowsa od nowa.

Nie ma znaczenia, na jakich gram. Kiedyś tego problemu nie było. Od jakiegoś czasu się pojawił i nie ustępuje. Nawet po formatach.

bo XP to stary i słaby system :wink: masz zakurzony komp, otwórz go i przedmuchaj te kilogramy kurzu (nie używaj odkurzacza!!)

Oczywiście tajemnicą poliszynela jest fakt, iż kurz powoduje zacinanie się gier, to sprawdzona przyczyna wszelkich tego typu kłopotów ;]

klopas Twoje herezje zaczynają być nudne, poszukaj na necie porównań osiągów z gier na XP i DX9 oraz na Viście z DX10, DX10 ZAWSZE działa wolniej.

gari przeinstaluj grę, upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz DirectX’a, wcześniej sprawdź czy dysk nie jest zbyt sfragmentowany (najlepiej zrobić to przed reinstalacją gry). Upewnij się czy masz zainstalowane wszystkie sterowniki do płyty głównej.

czy ja mu karzę używać DX10? vista jest po prostu lepsza i na viście może sobie odpalić nawet gierkę wymagającą DX6…

podaj temperatury komponentów

A to ciekawe bo osobiście posiadałem Vistę i szlag mnie trafiał bo duża część gier mimo ustawień zgodności nie chodziło

Zabawne, bo DX10 jest domyślnym komponentem Visty. Co prawda można go podmienić na DX9, ale mało kto o tym wie…

A to niby te wymagające DX6 na DX9 nie pójdą? A co z problemami zgodności na Viście?

u mnie chodzi HL 1 bez problemu (oczywiście ten stary z CD bez steam! tzn. nie wymagał! nie że non steam :wink: ) tak samo cs 1.6, quake 2, unreal 1 i quake 1… :wink:

No właśnie ciekawe jest to, że kiedyś, na starszych sterownikach, wszystko działało dobrze. A po jakimś tam formacie i zainstalowaniu nowych sterowników w pewnym momencie wszystko zaczęło tak dziwnie zwalniać. No ale to chyba chore, żebym miał instalować na siłę stare sterowniki, bo nowe są gorsze. Gdzie tu logika…

OMG #-o a wiesz że DX 10 jest kompatybilny wstecz czyli zawiera biblioteki z DX9, DX8, DX7 itd. ? fanboy XP który G wie o viście i mówi że jest zła #-o

Według mnie system operacyjny powinien byc po to zeby uruchomić inne programy a nie wyciągać z karty graficznej 100 % . Po co komu AntiAliasing podczas np przeglądaniu folderów ? :expressionless:

a kto ci mówi że vista używa AA? ona ma aero i nie wpływa to na wydajność! nie wiecie co piszecie a potem powstają opinie “vista jest bleee…”

W sumie już od dawna alkceleracja 3d jest potrzebna śmiesznemu Windows Media Playerowi. A to co, niby areo nie jest potrzebny AA? Klopas skończ herezje, mnie się przejadło. Kup sobie quada i wszyscy będziemy szczęsliwsi.

mam popełnić ten sam błąd co ty? :smiley:

a kto ci każe korzystać z dennego WMP? do audio masz foobar2000 (działa na viście) a do video masz allplayer (też działa na viście)

nie bo tego nie wykorzystuje…AA to jest takie coś że w XP na siłe też to masz jak włączysz cleartype :smiley: i XP jest blee bo używa AA…

już myślałem że zaproponujesz swojego i kupisz coś wydajniejszego…

Nie używam już Foobara, mam Aimpa 2, WMP w ogóle nigdy nie używałem. Do filmów używam SubEdit Playera albo BestPlayera 1.

Przyjrzyj się brzegom okien pod Areo ;] A skoro wyłączasz wygładzanie czcionek, widać lubisz pikselozę zamiast ładnych, zaokrąglonych kształtów.

A po co mi coś wydajniejszego? Na moim kompie Wiedźmin chodzi w 1600x1200 na max detali z AA16 bardzo płynnie, niestety, gdybym miał Vistę, to nie było by już tak oczywiste ;]