Spowolniony internet (nie znazlazłem przyczyny)

Witam od paru dni mój komputer barzdo wolno chodzi (głównie internet) nie jest to sprzęt do wymiany bo komputer ma około roku. Porady które znalazłem na google nie pomagaja takie jak CCleaner. Prosiłbym o pomoc, gdyż najprawdopodobniej jest to indywidualna sprawa. Antywirus jaki używam to COMODO Internet Security.

jaki masz internet na papierku ? np. 10mbps / 5mbps czy jaki? łączysz sie przez wifi czy kabel ethernet?

Dodane 22.03.2012 (Cz) 19:44

na speedtest.net sprawdź szybkość wybierając serwer w pobliżu twojego miejsca zamieszkania

Ping: 27 ms, Pobieranie: 10,05 Mb/s, Wysyłanie: 19,35 Mb/s

Mam WiFi ale akurat ten komputer jest podpięty do kabla.

Podane parametry są zadowalające.

Dziwne jest to,że wysyłanie jest 2x szybsze od pobierania.Przeważnie jest na odwrót.

Na czym polega powolność internetu ?

U mnie jest pobieranie z prędkością ok. 4 Mb/s i nie mam zastrzeżeń do prędkości.

comodo internet security może ograniczać, na wyłączonym pofunkcjonuj, zapora firewall windows 7 jest wystarczająca więc w mojej opini do użytkowania jako takiego pakiet internet security nie zdaje egzaminu, proponuje zainstalować pakiet antyvirus np. eset i zobacz czy problem będzie wraz wystepował

Kiedyś instalował mi to (comodo) znajomy i mowil mi ze przy moim komputerze, procesorze (amd phenom 955 4x3,2ghz) nie powinno byc problemu z obiciazeniem. Jeżeli chodzi o typ spowolnienia internetu to filmiki na youtube np, laduja sie z normalna predkoscia, google tez wyszukuje strony bez spowolnienia. Problem pojawia się gdy będąc na stronie klikam na dane hiperłączę (np. strona główna) i wolno sie laduje. Bardzo dobrze można zobaczyć problem na facebooku gdzie wiadomości przychodzą z dużym opoznieniem tak samo jak inne aktualnosci, zdjecia sie nie wyostrzaja, a filmiki nie laduja.