Spowolniony internet

Witam,

Jakiś czas temu zaczęłam używać bezprzewodowego neta. Wszystko początkowo było ok. Później siadło coś i net przestał działać. zainstalowałam na wszelki wypadek nowego Windowsa i znów wszystko było ok… ale trzy dni temu pojawił mi się problem. Otóż mój internet zaczął chodzić bardzo wolno, myślałam że to wina modemu lub samego dostawcy, więc przeszłam się do serwisu. Tam sprawdzili mój modem i stwierdzili, że z netem wszystko jest ok. Powiedzieli mi, że to wina mojego kompa. Ale gdzie tkwi problem? Ponoć mam za dużo rozpoczętych procesów, tyle, że ja jestem raczej laikiem i wyłączyłam tylko te których byłam pewna i faktycznie zaczął chodzić nieco szybciej jednak wciąż wolno. ponoć niektóre z procesów mogą być wirusami, czy to prawda? dlaczego np plików svchost.exe mam chyba z siedem z usług lokalnych i systemu? Próbowałam je wyłączyć ale kiedy wyłączam ostatni komp się resetuje i wszystko muszę zaczynać od nowa. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Co do ilości to całkiem normalne. SVCHOST.exe już tak ma, że działa grupowo :smiley: xD

Zainstaluj program ccleaner. Oczyść przy jego użyciu rejestr ze zbędnych wpisów a następnie sprawdź jakie programy uruchamiają ci się w autostarcie. Przy użyciu ccleaner możesz też zarządzać programami które mają się uruchamiać wraz ze startem systemu. Zminimalizuj ilość programów uruchamianych razem z windows do minimum. Pozdrawiam