Spowolniony komp, wyskakujący brak pliku dll, combo

(Jaroole) #1

Witam!

proszę o sprawdzenie loga z combo - mam problem z kompem po tym jak przez pewien czas korzystał z niego brat :frowning:

Avast i spybot S&D ne dały chyba wszystkiemu rady

tu log http://wklejto.pl/13087

pozdrawiam i proszę o radę

jarek

edit!

Objawy są następujące - komp działa wolno, przy uruchamianiu jakiegokolwiek programu (nowego w tym combo w czasie pracy) wyskakuje brak określonego JEDNEGO pliku dll (usumiętego przez avast) plik ma jakąś dziwną nazwę mshwujnohgx.dll - nigdzie takiego dlla nie znalazłem - do tego pojawiasię komunikat że należy ponownie zainstalować aplikację (ale jaką to nie pisze).

edit!

ps. zastosowałem się do sugestii moda :slight_smile:

dostanę plusika? :wink:

(huber2t) #2

Do wyleczenia pendrive z wirusów użyj

Perlovg Removal Tool

Flash Disinfector

lub format

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

(Gutek) #3

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222

(Jaroole) #4

Witam ponownie!

Sprawa się ma po części zabiegów następująco:

doszedłem do momentu przeskanowania kompa kasperskim - ale niestety tu pojawia się problem - komp się muli, nie daje rady rozpoznać konfiguracji (razem z Javą). Do tego nie mogę wyłączyć i włączyć przywracania systemu - wyskakuje (tak jak wcześniej przy części innych aplikacji - brak pliku mshwu....dll ) i dany program nie może być wykonany (m.in. pomoc windowsowa, instalacja oprogramowania i aktualizacji etc) - wszystko sprowadza się do tego brakującego dll-a

MKS scaneronline sprawdził - jest ok, avast też, spybot S&D także.

Jak zatem naprawić brakujący plik - czy skorzystać z płyty i wykorzystać funkcję napraw?

pozdrawiam

jarek

(winXP)