Spowolniony komp

Witam. Mam spore problemy od jakiś 4 dni z komputerem. Zaczęło się od pobrania Ares a następnie pobranie ok. 40 piosenek. Avast coś tam zatrzymywał trojany itd. Przeskanowałem usunąłem jakieś procesy, które wykrył Avast. Przeskanowałem Spybotem to tylko jakies Cookie wykrył. Komputer potrafił przez cały czas trzymać zużycie procka na poziomie 100%, ale po usunięciu procesu Teatimer.exe wróciło “do normy”, ale to chyba nie jest ta norma o która mi chodziło. Mianowicie cały czas mam wolny komputer… Zużycie często wskakuje do 100 przy przeglądaniu stron internetowych czy graniu w gry. Czasem w grach spada mi do 1klatka na sekundę a wtedy to jest porażka. Komputer mam w miarę dobry więc to nie jest problemem tym bardziej, że nigdy wcześniej problemu nie było. Od dzisiaj zaczął piekielnie wolno chodzić mi net i o grze przez sieć mogę tylko pomarzyć. Strasznie są spowolnione ruchy w grze. Po użyciu mikstury jest dzwięk użycia, ale miksturę zażywa dopiero po ok. 3 sekundach. Tak samo z rozmawianiem z npc dopiero po 3 sekundach zaczynam rozmawiać. Nie wiem co robić komputer jest wyraźnie wolniejszy a w procesach w menedżerze zadań najbardziej zużywa firefox i gg reszta od 100 do 20000 K. Moze wkleić jakieś logi czy macie może jakieś rady ? Jak przyśpieszyć tego kompa no i żeby ten net tak nie mulił, bo to chyba są wirusy skoro tak zaczęło się dziać po skończeniu pobierania. Proszę o pomoc.

Pokaż logi z OTL http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

Zaznacz-Wszyscy użytkownicy.Wszystkie panele-Użyj filtrowania.Zaznacz-infekcja LOP iPurity.

Odinstaluj Spybota.

W międzyczasie skanowania OTL usunąłem wszystko związane ze spybotem. Logi OTL :

http://wklej.to/mAboe

http://wklej.to/kPS6Y

Chcę jeszcze dodać, że jestem zielony jeśli chodzi o usuwanie w trybie awaryjnym i tak dalej więc jeżeli będzie trzeba coś zrobić to proszę to jakoś opisywać, bo nie wiem czy sobie poradzę z tym.

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij w Wykonaj Skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj Winamp Toolbar.

Usunąłem winamp toolbar a następnie wkleiłem to co chciałeś do tego OTL. Wszystko się tam zrobiło potem zatwierdziłem reset i sporo pisało “trwa wyłączanie systemu” więc zresetowałem kompa. Po ponownym włączeniu ujrzałem, że wyskoczyło coś z OTL i było uruchom lub anuluj. Wziąłem uruchom i wyskoczyło takie coś:

http://wklej.to/vXGxS

A to skanowanie z OTL :

http://wklej.to/caTEM

http://wklej.to/64xpE

Zaznaczyłem wszyscy użytkownicy, użyj filtrowania, Infekcja LOp i Purity.

Poprawka.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij w Wykonaj Skrypt.Po czyszczeniu w OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj jeszcze programem Malwarebytes Anti-Malware.

PO wykonaniu skryptu i ponownym uruchomieniu : http://wklej.to/Tob83

Użyłem opcji Sprzątanie. Resetowałem kompa.

Teraz skanuję Malwarebytes Anti-Malware opcją Szybkie skanowanie.

Znalazło 3 zainfekowane. Jakieś PUM.Disabled.SecurityCenter. Usunąłem to.

Wyskoczyły logi z MBAM. http://wklej.to/1MOcz. Wyskoczyły już po usunięci tych 3 pliczków. Może powinienem zrobić skanowanie gruntowne, że wszystkie foldery itd czy szybkie wystarczy?

Po ponownym uruchomieniu przy zegarze prawy dolny róg wyskoczyło mi Alerty Zabezpieczeń Systemu Windows i automatyczne aktualizacje są wyłączone, ale zapora i ochrona przed wirusami są włączane. Co zrobić ?

Zrób pełne skanowanie MBAM.Centrum zabezpieczeń nie musisz mieć włączone a automatyczne aktualizacje włącz ręcznie.

Zrobiłem tak jak mówisz, teraz skanuję się pełnym skanem MBAM.

http://wklej.to/NEyIX Logi MBAB po pełnym. Czysto.

Mi się wydaję, że PC już czysty, bo ładnie wszystko chodzi i nie zacina. To już wszystko ?:wink:

Wszystko.

Dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile: Bardzo dobrze się na tym znasz i bardzo mi pomogłeś. Dziękuje. :slight_smile: