Spowolniony komputer

Jak w temacie, wszystko chodzi wolno, niczym w matrixie, niekiedy komputer potrzebuje kilkunastu sekund na otworzenie folderu.

Programy włączają się bardzo długo, internet także się wiesza, lub niekiedy w ogóle nie chce się włączyć, niby jest połaczenie, a w przeglądarce wyświetla się komunikat “połączenie z serwerem zostało zresetowane” (firefox), inne przeglądarki także nie chcą otworzyć strony, wszystko powraca do względnego porządku dopiero po przywracaniu systemu.

Program antywirusowy po kilku chwilach od uruchomienia zawiesza się.(panda)

Ostatnio pojawiło się mnóstwo nowych procesów w menedżerze urządzeń.

Mam windows xp pro sp2

Od razu daję logi:

  1. To jest MOJA teoria.

  2. Czy instalowałeś na kompie coś od czasu gdy się zawiesza.

  3. Przeskanuj kompa Norton WinDoctorem I AV (Ja poleceam Kasperskyego, bo o pandzie za wiele dobrego nie słyszałem) + AntySpy

  4. Defragmentacja dysku może pomóc - najlepiej O&O Defragiem v10.

To na początek, jak nie pomoże daj znać.

Ostatnio zainstalowałem tylko kilka gierek, antywirus, i daemon tool’s.

Panda sprawia się lepiej niż norton i kaspersky, a właściwie to może powinienem napisać że panda jest “łatwiejszy w użyciu” miałem oba, i tak czy siak mnóstwo syfu na komp mi się dostało, dopiero panda pomogła, ogólnie jest dobra, ale są czasem problemy z instalacją, błędy itp.

Ale skaner ma dobry.

I jak mówiłem, mam tak wszystko spowolnione, że antywirusy się zawieszają.

Może niekoniecznie jakiś śmieć tylko najzwylkejszy błąd:

Fragmentacja

Ustaw Defragmentacje na noc na wszytkie dyski i partycje może to pomoże.

Najlepiej programem O&O Defrag wersja 30 dniowa

http://www.oo-software.com/home/en/down … defragpro/

Możesz tez wyczyścić dysk windowssowym narzędziem oraz cCleanerem

Windowsowe narzędzie usuwa “kompresuj stare pliki” jak ktoś nie usuwa tego często to może być tam nawet 4 GB. (tak było na dysku kumpla który ma 30GB, więc sądze, że jak dysk ma 200Gb to tego może byc od 5 do 10GB)

Przydała by się wiedza o tym na jakim jesteś poziomie z informatyki.

Dobrze, spróbuję defragmentacji dysku, może pomoże, a w międzyczasie jeszcze jedno pytanie mam, jakiś czas temu, ni stąd ni zowąd po uruchomieniu systemu wyskoczył mi menedżer dodawania urządzeń, system wykrył nowe urządzenie, nie pamiętam dokładnie nazwy, ale pisało coś o kontrolerze hosta, a w tym czasie nie instalowałem nic, ani fizycznie, ani żadnego programu.

Z informatyki to jestem, można powiedzieć, na poziomie niemalże podstawowym, umiem się posługiwać komputerem, ale raczej nie poradzę sobie z bardziej skomplikowanymi operacjami.

Złączono Posta : 30.06.2007 (Sob) 13:19

P.S. Skąd mogę ściągnąć Norton Win Doctor?

“Kontoler Hosta” - inaczej kontroler USB byc może jakiś update zaktualizował sterownik do tego.

Mam wyłączony update, poza tym, mi wykryło NOWE urządzenie w menedżerze urządzeń. Pamiętam, że pisało w nazwie kontrolery RAID i SCSI.

Wiem, że to coś z usb, ale u mnie wcześniej pisało po prostu kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, a nie instalowałem przed pojawieniem się tego urządzenia żadnych sterowników do usb czy płyty głównej, aktualizacje wyłączone miałem.

Wiem, że troszkę truję, ale mnie to niepokoi, że pojawia się coś, o czym nie mam pojęcia

RAID SCSI -deamon tools

To od daemona?

Rzeczywiście, instalowałem wcześniej daemona, ale nie pierwszy raz, a wcześniej mi to nie wyskakiwało…

Ale wierzę na słowo, teraz właśnie robię defragmentację, jak skończę, to napiszę, czy wszystko jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Złączono Posta : 01.07.2007 (Nie) 16:39

Ok, po defragmentacji wszystko jest w porządku, a w każdym razie lepiej niż przedtem, przeskanowałem system, znalazłem sporo śmieci, adware’y i inne tego typu, zwłaszcza virtumonde się rozpanoszyło.