Sprawdzanie czy dany program został uruchomiony

Witam,

Mam taki problem z programem TMail na Windows 7 że czasami podczas uruchamiania (zaznaczone uruchamiaj podczas startu systemu) program się wywala tzn. pojawia się komunikat że program przestał działać i zakończy działanie.

Chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś sprawdzić czy program TMail jest uruchomiony, czy czasem się nie wywalił i jeszcze takie warunki że jeśli się wywalił to uruchom go ponownie (automatycznie) a jeśli działa poprawnie to nic nie rób.

Nie chce mi się codziennie sprawdzac czy TMail się uruchomił poprawnie czy nie wolałbym żeby robil to jakiś automat.

Proszę o odpowiedź

AppCrasView <=== wskazuje miedzy innymi niedziałające programy

http://www.nirsoft.net/utils/app_crash_view.html

WhatsHang <==== wyszukuje zawieszone aplikacje i procesy

http://www.nirsoft.net/utils/what_is_hang.html

Może taki plik (uruchom.cmd) by pomógł:

:petla

start /wait C:\Progra~1\Intern~1\iexplore.exe

goto petla

gdzie zamiast C:\Progra~1\Intern~1\iexplore.exe ścieżka do programu który ma być uruchomiony.

… lub dodaj skrut tego programu do autostratu C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart

  • lub w rejestrze np w kluczu HKEY Local Machine\software\Microsoft\windows\CurrentVersion\Run > ppm > nowy > wartość ciągu > i wpisz tu ścieżke do tego programu

Problem z takim rozwiązaniem polega na tym że jeśli program nie jest uruchomiony to jest ok bo to go uruchamia, gorzej jeśli program uruchomił się poprawnie wówczas ta petla wariuje i zaczyna uruchamiać kolejne kopie programu prawie w nieskończność.

Lepszym rozwiązaniem byłoby coś takiego

start /wait C:\Progra~1\Intern~1\iexplore.exe

ale tylko w wypadku kiedy się nie uruchomił poprawnie.

To niestety nie rozwiąże problemu bo jak napisałem wcześniej program uruchamia się wraz ze startem systemu i zazwyczaj jest ok ale czasami potrafi się “wysypać” i wtedy jak nie “podniosę” go ręcznie to wiadomo że sam się nie uruchomi i właśnie dlatego potrzebuję takiego dodatkowego sprawdzenia czy program uruchomił się poprawnie czy się wysypał a jeśli się wysypał to żeby ta funkcja go też ponownie automatycznie podnosiła, natomiast jeśli działa poprawnie to żeby nie robiła nic.

CTRL+ALT+DELETE, Menedżer zadań, Procesy i wszystko jasne.

Zgadza się, nie sprawdziłem, mój błąd. Żeby to działało tak jak należy (przynajmniej w teorii) to trzeba by:

  1. Odznaczyć w programie (tutaj Tmail) opcję: uruchamiaj podczas startu systemu (lub usunąć ewentualne skróty w autostarcie/rejestrze)

  2. Wrzucić uruchom.cmd do autostartu lub do rejestru w odpowiedni klucz (byle nie oba na raz)

może to pomoże :?

Proponowałbym skany Malwerbytes i dr.wEb Cure it i adwCleaner, może to być infekcja