Sprawdzanie dysków i zrzucanie pamięci +reset

Witam,

mam problem z laptopem. Od kilku dniu gdy włączam komputer pojawia mi się sprawdzanie dysków czy jak to się tam nazywa…gdy to anuluję to system mi się włączy ale gdy to przeleci do końca i sprawdzi te dyski to pokazuje się ten niebieski ekran z zrzucania pamięci fizycznej i szybko znika, także nie mogę przeczyta co tam pisze i od razu mi się komputer resetuje… resetuje się też w tedy gdy to sprawdzanie dysków się nie pojawia, po tym jak pokazuje się logo windows xp i ten pasek leci pod tym logiem to po tym też na ułamek sekundy pojawia się to z zrzucania pamięci fizycznej i się komputer resetuje i tak w kółko…jedynym sposobem aby go odpali to jest anulowanie sprawdzania dysków. Jak mam rozwiązać ten problem?? Reinstalacja systemu nie pomogła :frowning:

Elber , wciśnij klawisze “znaczek Windowsa”+Pause/Break->zakładka Zaawansowane->w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie klik na Ustawienia->odznacz Automatycznie uruchom ponownie. BSOD powienin pozostać na ekranie, więc podaj nazwę błędu (charakterystyczne wielkie litery i odstępy zaznaczone znakiem _), kod błędu i plik, jeśli takowy jest podany. Jeśli go nie ma (opisanego pliku), odczytaj plik DMP :arrow:

http://forum.purepc.pl/temat/faq/8/debu … try1167930

Pochwal się raportem na forum.

:slight_smile: Akurat doczytałem się tego o tym “zakładka Zaawansowane->w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie klik na Ustawienia->odznacz Automatycznie uruchom ponownie” przed tym jak mi napisałaś ale wielkie dzięki :slight_smile:

Mam tam takie coś:

Jakiś tekst…

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Znów jakiś tekst…

i tu taj ten kod błędu:

STOP: 0x000000ED (Ox89CD4900, 0xC0000006, 0x00000000, 0x00000000)

A ten plik DMP zaraz podam :wink:

Elber , zerknij tu :arrow:

http://support.microsoft.com/kb/297185/pl

Patrzyłem już tam…

A tego pliku DMP nie umiem nigdzie znaleźć…

Elber , pliki te masz w katalogu C:/Windows/Minidump , gdzie C to partycja z zainstalowanym Windowsem.

Przeszukałem cały dysk twardy i nie ma na nim żadnego pliku z rozszerzeniem .DMP

Elber , wciśnij klawisze “znaczek Windowsa”+Pause/Break->zakładka Zaawansowane->w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie klik na Ustawienia->sprawdź, co masz w polu Katalog małego zrzutu.

No ale właśnie o to chodzi że nie mam nawet tego katalogu w C:\Windows utworzonego … a jak mi się znów ten ekran niebieski pojawia to potem szukam tego pliku to ani pliku ani folderu nie ma, czyli nie zapisuje tego…

Elber , to trudno :confused:

Cóż, porady z linka podanego przeze mnie nie pomogły??

aby mieć te pliki .dmp

należy mieć zainstalowanego debbugera i dopiero teraz gdy nastąpi blue scren powstanie ten plik

wszystko co było przed instalacją debbugera nie będzie zapisane

:slight_smile:

Leon$ , ale po instalacji tego debbuger też ten plik mi się nie utworzył ;(