Sprawdzanie dysku przy każdym uruchomieniu

Witam,

Od jakiegoś czasu - jeśli dobrze pamiętam, od początku tego tygodnia - na 4 różnych komputerach z Windows 7 przy każdym uruchomieniu włącza się sprawdzanie dysku, program CHKDSK.

Zastanawiam się czy nie jest to problem powszechny, związany z którąś z ostatnich aktualizacji Microsoftu, może ktoś również ma podobnie?

Pozdrawiam

Spotkałem się z tym problemem kilka krotnie (nawet raz osobiście w Windows XP)

Od kiedy ten problem występuje ? Instalowałeś jakiś soft ? Ja po instalacji aktualizacji niczego takiego nie zauważyłem (Windows 7 x64)

Możesz również spróbować wyłączyć checkdisk z poziomu rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

SFCScan na 0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

Sprawdź czy masz tam autocheck autochk /f *

Problem występuje od początku tygodnia.

Po koniec ubiegłego tygodnia było kilka aktualizacji, które potwornie długo się konfigurowały przy wyłączaniu komputerów.

Następnie przez cały weekend komputery nie były używane, a w poniedziałek zaczęło się sprawdzanie dysku, stąd moje podejrzenie o winie aktualizacji.

Nie widzę u siebie wpisu SFCScan…

Tak, jest autocheck, tyle że bez żadnego parametru.

http://windows7-siedem.blogspot.com/200 … yskow.html

Tu masz chyba wszystkie metody pozbycia się z autostartu Scandisk’a.

Mimo wszystko najpierw użył bym narzędzia systemowego (po to ono jest!), aby uporządkować system plików. “Komputer” > PPM na partycji C > z menu kontekstowego “Właściwości” > zakładka Narzędzia > pierwszy przycisk z góry “Sprawdź…” . Zaznacz obie kratki i naciśnij Rozpocznij. Potwierdź i zrestartuj komputer. Procedura może potrwać dość długo! Warto ją wykonać dla każdej partycji.

Porównaj temat i jego zakończenie: http://forum.dobreprogramy.pl/system-wykryl-blad-dysku-t529892.html

Dziękuję wszystkim za sugestie.

Problem jednak rozwiązał się sam i chyba jednak słuszne były moje podejrzenia o związku aktualizacji systemowych ze sprawdzaniem dysku.

W ubiegłym tygodniu komputery znów pobrały sobie aktualizacje, zainstalowany i teraz już nie włącza się sprawdzanie dysku przy każdym uruchomieniu.

coś mi mówi, że na pewno masz rację…

Wadliwa aktualizacja Windows 7 i Windows Server 2008

wiadomość z dnia 13.04.2013

Microsoft udostępnił narzędzie do naprawy szkód po wadliwej aktualizacji Windows 7

wiadomość z dnia 18.04.2013