Sprawdzanie komputera przed kupnem

Witam,

Dzisiaj jade kupić używany komputer. Macie może jakieś porady co powinienem zrobić przed kupnem tego komputera, o co się spytać, co sprawdzić, żeby nie dostać złomu? Pierwszy raz kupuje używany komputer i nie chce mieć pózniej problemów.

Pozdrawiam

sprawdź do środka czy jest moduł destrukcyjny :smiley: :smiley: :smiley:

bo jak tak to zobacz ile masz jeszcze czasu :hahaha:

spradź czy dziła :stuck_out_tongue:

odpal jakiegoś benhmarka jeśli jest na nim system

np 3d marka odpal i zobacz czy się nie zawiesza podczas większego wysiłku .

Sprawdź jakie ma bebechy, płyta najlepiej na na nforce/intel/ati-amd, firma nie kupuj płyt kobianów, asrocków, esc itp lipnych firm, ram markowy żadne elixr/blitz czy inne chińszczyzny. Zasilacz markowy. Nie kupuj Celeronów.

Sprawdź kompa na stabilność SuperPI 16/32M

A tak w ogóle ile masz na kompa?

sprawdź czy kondensatory nie są rozlane,napuchnięte itp…

Czy da się jakoś sprawdzić czy dysk działa i jaką ma pojemnośc nie włączając komputera?

jeśli ma napisane jaką ma pojemność,ale czy działa to tylko jak załąćzysz,no chyba ż widzisz dysk jakiś podeptany to na pewno nie działa :stuck_out_tongue:

jaką ma pojemność - tak. na etykiecie powinno być napisane.

  1. Jak to jest z tymi taśmami, one nie mogą być niby popękane, ale wszędzie gdzie je widziałem to były jakby rozerwane. ;/

  2. Czy da się zmienić język w biosie?

  3. Jak sprawdzić czy komputer nie było podkręcany? Bo komputer ma moc 1,5 Ghz to nie jest chyba podkręcony?

Przepraszam za głupie pytania ale na sprzęcie zbytnio się nie znam.

to może lepiej go nie kupuj sam ?

nie sprawdzisz

no chyba że dalej jest podkręcony wtedy będą zmienione ustawienia np procka w biosie

nie

chodź teoretycznie firmy by mogły robić bios w różnych wersjach językowych ale po co ?

no bo każda taśma fabrycznie ma takie “rozerwanie” i część kabli jest zamieniona :stuck_out_tongue:

a co niechcesz go włączyć ?

musisz włączyc kompa by zobaczyc czy działa czy nie działa

na oko nie ocenisz poprawności pracy PC

Podaj w ogóle jaki to komputer

SIS też dobre tylko trudne w użyciu. Nie wiem cyz pamiętasz czasy gdy SiS robił najlepsze na rynku chipsety. Ja niestety słyszę o tym tylko z opowiadań. :frowning:

ASrock na s. 939 Vsata czy coś takiego?