Sprawdzanie płyty głównej za pomocą karty diagnostycznej!

Witam! Mam problem z płytą główną. Po włączeniu karta graficzna chodzi na wysokich obrotach i nie wyświetla obrazu. Próbowałem odpalić płytę bez niczego z samym procesorem i głośniczek nie piszczał. Kartę oraz zasilacz sprawdziłem w innym komputerze. Postanowiłem kupić kartę diagnostyczną tylko nie umiem wyczytać błędu. Po pierwszym włączeniu kata wyświetla kod Fd wg. książeczki której dostałem do niej oznacza to “Programowanie pamięci flash ROM”. Po restarcie pokazuje kod FF czyli “Programowanie pamięci flash ROM zostało ukończone pomyślnie. Ponowne uruchomienie BIOS systemu.”. Po trzech restartach wyświetlił się kod 00 "Kopiowanie kodu do specjalnego obszaru. Przekazywanie sterowania do

przerwania INT 19h, następnie inicjowanie ładowania". Po kolejnym restarcie pojawił się znów kod FF i na tym zostało. Płyta główna to Asus M4A79xtd-Evo/USB3. Na czym polega problem i co jest na płycie uszkodzone. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!!

Nie piszesz, czy to jest pierwsze po zmontowaniu komputera uruchomienie tej płyty głównej. Zakładam też, że kartę graficzną włożyłeś prawidłowo w slot 1, czyli niebieski. Tak, czy inaczej, wyzeruj CMOS BIOSu zworką na gniazdku CLRTC (piny 2-3) przez parę sekund, potem przywróć zworkę na piny 1-2. Dobrze by było na ten czas również wyjąć bateryjkę BIOSu na kilka minut. Podczas pierwszego uruchomienia zatrzymaj start na BIOSie (klawisz Delete), przejdź do kolumny Exit, wybierz tam pozycję Load Setup Defaults > Enter, potwierdź zmianę i restart komputera. Słuchaj “bipów” BIOSu. Jeśli będą trzy krótkie, a po nich jeden długi, to płyta nie wykrywa karty graficznej. Tak to wszystko powinno przebiegać normalnie po zamontowaniu tej konkretnej płyty głównej Asus’a. W temacie karty diagnostycznej nic nie pomogę, bo jej nie znam.

Poraj , komp wcześniej działał, zrobiło się to po mięsiącu użytkowania.