Sprawdzanie podzespołów- czy nie mam uszkodzonych dysków?

Witam,

zanim zabierzemy się za ten temat proszę zapoznać się z tymi, bo ma to ścisłe powiązanie z obecnym, więc żeby nie pisać dużo tutaj daje wam linki gdzie opisałem od czego się zaczęło, oto one:

viewtopic.php?f=2&t=313021

viewtopic.php?f=16&t=314409

Jeśli już przeczytaliście to obecnie postawiłem Windowsa kolejny raz. Zainstalowane mam:

  • sterowniki (z uaktualnieniem tych do grafiki)

  • najnowsze aktualizacje XP-ka z witryny Windows Update (w tym Service Pack 3)

  • Gadu Gadu- najnowszą wersję

-Mozilla Firefox 3

-IE 7

-Revo Uninstaller

-CCleaner

-AVG Antyvirus- najnowszy

Wszystko to mam na partycji systemowej w C/Program Files

Mam 2 Dyski twarde SATA- Samsung Spin Point 300GB i Segate Baracuda 250GB, z czego segate jest przykręcony na jedną śrubę w kieszeni na napędy i działa od niedawna. Trzyma się w obudowie mimo, że na jednej śrubie raczej mocno, ale po jego zamontowaniu (miesiąc temu) komp wydaje specyficzny dźwięk. jakby pulsujące rozpędzanie się i zwalnianie (takie wachlowanie). System jest zainstalowany na stabilnie przykręconym dysku Samsunga, który podzielony jest na C-70GB i D- reszta miejsca. Natomiast Segate stanowi cały oddzielną partycję. Na obu partycjach z Samsunga i Segate’a niczego nie ma- tylko na systemowej. Mimo to mam wrażenie, że komputer chodzi dziwnieczsem pojawiają się bez powodu klepsydry przy kursorze. Ostatnio jak ściągałem GG to pobrało się za szybko (jakby przerwało) i przy odpaleniu instalatora wyskoczył błąd po angielsku, w którym pisało, że mogę mieć uszkodzony HDD lub virusa:( Nie wiem jak sprawdzać po kolei co mogę mieć uszkodzone (z podzespołów). Wolałby m nie podmieniać. Testy HD Tune wypadły pomyślnie. Konfiguracja jak w podpisie- proszę o pomoc i pozdrawiam.

A może coś odpalisz jeszcze przed systemem…? Test pamięci… memtest…, test dysku… seatools… :slight_smile:

Jak to zrobić i czy czegoś nie namieszam?