Sprawdzenie dysku twardego przed sprzedażą

Przyczyniam się do wystawienia na sprzedaż dysku twardego na allegro. Dysk służył mi jako przenośna kopalnia wiedzy, jednak postanowiłem go wymienić na większy a ten puścić dalej w obieg. Z dyskiem nie miałem nigdy żadnych problemów a przynajmniej tych widocznym gołym okiem, gdyż na owym dysku nigdy nie stał żaden system operacyjny…

Jednak zanim przystąpię do jego sprzedaży, chciałbym najpierw sprawdzić czy z dyskiem jest wszystko ok, dlatego też zaopatrzyłem się w płytę Hiren’s BootCD 9.8, ale nie wiem jakich programów użyć. Nie proszę was, abyście mi napisali wszystko od początku do końca co mam uczynić, ale tylko jakich programów użyć i co sprawdzać w dysku oprócz bad sektorów - dalej już z ich obsługą to mi pomoże wujek google :wink:

Dysk Twardy: SAMSUNG HD161HJ

Moim znaniem, poza zeskanowaniem powierzchni dysku możesz umieścić na aukcji odczyt SMART, który wiele powie potencjalnemu użytkownikowi.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Tune+2.55

Wklej w aukcje wyniki skanowania i SMART.

Najpierw skasuj usunięte dane programem Eraser (wystarczy 1 przebieg). Chyba nie chcesz, by ktoś je przywrócił. Potem przeskanuj programem HdTune