Sprawdzenie kompatybilności sprzetu

Witam serdecznie! Otórz tak jak w temacie tylko ze tutaj troche grubiej chciałbym sie dowiedziec czy taki sprzet ma prawo bezkolizyjnie ze sobą współpracowac. Oto poszczególne podzespoły:

Płyta głowna: ASUS P5K-E (ewentualnie jakiś podobny zamiennik)

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Karta Graficzna: Zotac GeForce 8800GTX 768MB DDR3

Karta Dźwiękowa: CREATIVE SB X-Fi mX XTREME GAMER-FATALITY PRO EDITION

Zasilacz: TAGAN TG700-U33 700W 2force II (z tego co czytałem powinnien wystarczyc do utrzymania tych podzespołow)

Dysk: [jakiś dysk na złacze SATA]

RAM: [jakiś ram na złacze DDR2]

Czekam na wasze sugestie, wg mnie wszystko powinno ze soba współpracowac ale wole poznac zdanie innych. Pozdrawiam =D>

Witam!

Karta graficzna całkowicie nieopłacalna… lepiej wziąć 8800GTS 512MB lub 2x8800GT.

Po co Ci zasilacz 700W? Do tego spokojnie 500W starcza.

dysk : seagate 1 talerz 250GB es.2 32MB cache - jeśli mało to drugi i połączyć je w RAID 0/Matrix

pamięci : ocz,corsair transcend, patriot, goodram pro ddr 2 2x1gb cl4

płytka minimum na chipsecie nfroce 750i, jeśli cię stać to 780i :

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1 … 5NT+Deluxe

proca możesz zmienić na penryna 8400 lub mocniejszego - jeśli grasz.

zasilacz, weź 600-700 TAGANA DUAL ENGINE.

Zasilacz 700W będzie w miare jak orientuje sie w cenach 600W jest minimalnie tanszy to wole dołozyc wiecej i miec lepszy zasilacz. Zreszta zostawmy temat zasilacza a poruszmy sprawe karty graf i tych pozostałych wątków.

Co do procka, procesor bedzie z rodziny Intel-ów Q6600 bedzie najlepszym rowiazaniem minimalnie mozna dołozyc i bedzie miało sie maximumm osiągów. Nie wchodzą w gre inne firmy jak Athlon,Sempton itp…Ta sama sytuacja co z zasilaczem.

Powiedzmy ze jestem osobą grającą! A czemu ta karta jest nieopłacalna? 8) Jest jedna z najlepszych na rynku, ma najwieksze parametry według mnie to jest najwazniejsze aby miec bardzo dobre efekty graficzne w grach!

Co do ramów sie zgodze mam takie same zdanie co technik_elektro.

Jeszcze nurtuje mnie temat dysku. O co z tym chodzi no miałem w planach kupno 250gb. Czekam na wasze sugestie =D>

PS: Wszystkie ceny sa na podstawie allegro.pl :lol:

Witam!

GTX jest nieopłacalny dlatego, że: jest w starym procesie technologicznym, przegnia go zarówno 8800GT 512MB, jak i 8800GTS 512MB.

Obie te karty swoją drogą po OC łykają 8800 Ultra.

Wydaje mi się, że masz małe pojęcie o sprzęcie komputerowym i kierujesz się tylko i wyącznie magią cyferek, a to nie zawsze idzie w parze z wydajnością.

Poczytaj testy na necie, zorientuj się w temacie :slight_smile:

podobne osiągi uzyskasz na penrynie (po OC nawet lepsze), a do tego rachunki za prąd będą mniejsze oraz chłodzenie będzie pracowało ciszej :P.

bo w tej cenie kupisz 2x8800gt 512MB które w SLI pozostawią w tyle gtx’a czy ultrę (w większości przypadków - nie tam gdzie SLI jest nie wykorzystywane) na kolorowych słupkach.

wystarczy, szukaj 1talerzowych - ciche i wydajne, lub wstrzymaj się na do premiery wd-ków 320gb na talerz.

intel e8400 ~650

evga nf780i, ew. coś od asusa ~750

2x8800gt palit ~1300

ocz stealhextreme 600sli ready (600W)

250/320gb seagate 32mb cache

2x1 gb ocz reaper, goodram pro, reanscend axeram, patriot llk

Ale tak wracając do tematu ten sprzęt co podałem w temacie bedzie współpracował ze sobą i nie bedzie rzadnych problemów w uzytkowaniu?

Jezeli tak to super! Ale jeszcze zastanowie sie nad grafiką. :slight_smile:

Niech ktos poda konkretne przykłady dysków jakie by proponował 250gb ewentualnie 350gb czekam na wasze propozycje^^

Tak chodzić będą. Ale zmień kartę graficzną. Procek zresztą też powinieneś no ale jak chcesz Quada to bierz. Co do dysków bierz coś z Seagatów 1talerzowych z 32Mb lub z WD z rodziny aaks.

kozunio12 podał najlepszy zestaw…

pinio 150, bierz zestaw podany przez kozunio12 , jest najlepszy :wink: Ten Twój to w sumie lekka kiszka i nie warty swej ceny :slight_smile: