Sprawdzenie konfiguracji neostrady

Witam

Czy ktoś znający się na tym może mi powiedzieć ile na tym wyciągne na neo? konsultantka powiedziałą mi że nie więcej jak 2 mb, co aktualnie mam. Z tym że kolega z bloku obok ma 6 mb neo, a kolejny kumpel mieszkający ok 100m ode mnie ma 10mb neo i działa mu. Z tego co się orientuję to ci konsultanci są mało ogarnięci , bo ludzie często pisali, że jeden konsultant powiedział że nie mają szans na np 6mb a drugi że spokojnie 20 mb zainstaluje

06f6f7387633e87am.jpg

Z tego co widać to masz 1,5Mbps

Coś jest nie tak bo masz strasznie dużo błędów CRC i pakietów.

Tłumienie niby 10 powinno ale strasznie słaby sygnał.

Odłącz wszystko z gniazdek zmień kabel od gniazdka do LB na inny i jak najkrótszy i zobacz czy się nie poprawia parametry :slight_smile:

tzn i tak muszę wymienić liveboxa u nich, bo technik powiedział że ten już pada. Więc te parametry pewnie od tego są.

coś masz nie tak albo z linią albo liveboxem przy tym tłumieniu masz kosmicznie niski margines szumu pożycz od kolegi modem podłącz innym kablem odłoncz filtr razem z telefonem zostaw tylko modem i sprawdz parametry i prześlij tu.konsultanci odczytują parametry z twojego liveboxa i na ich podstawie określają ile pojdzie ewentualnie jak mają dane o odległości od centrali jeszcze.jesli na modemie od kolegi bedziesz miał takie samo tłumienie jak teraz i margines w okolicach 30dB to 10Mb poleci i niepełne 20 może cos koło 15.jak bedzie tak samo to dzwon niech ci przyslą technika

Hm, na razie nie mam sąd załatwić modemu, zadzwonie do nich, co z wymianą tego liveboxa, bo jak widać to błędów i pakietów ma od groma.

edit.

Dzwoniłem do nich, mam jechać wymienić na nowego, ale pan z centrali tez powiedział że max 2 mb, i jeżeli masz rację, że oni to oceniaja na podstawie liveboxa to prawdopodobnie tylko 2 mb przez to że obecny jest uszkodzony skoro generuje tyle błędów.

No nic, wymienię go jutro i się zobaczy wtedy ile max wyciągnie,

na tych parametrach co są teraz masz troche ponad 1Mb i więcej nie da rady ,oby to była wina routera jesli nie to coś jest z linią może gniazdko uszkodzone albo kabel gdzieś bo nie możliwe żeby był taki niski margines przy 2Mb i tłumieniu 24dB jakby to było 60dB to tak

Może, linia jest z lat 90 chyba, choć nie dam głowy uciąć. jest w tej chwili 1,5mb jak widać.

Da się wymienić całą linię czy coś by mieć chociaż 10 mb? bo dla mnie to nie relne by kumpel blok dalej mial 6 mb a drugi kumpel 100-150 m dalej ma 10 mb, parametry jego lini to.

Stan linii ADSLPodniesionyStandard ADSLG992_5_A

Szybkość wysyłania1308

Szybkość pobierania16436

TłumienieBliski koniec : 26.6 (dB

)Odległy koniec : 10.2 (dB)Sygnał/SzumBliski koniec : 4 (dB)

Odległy koniec : 6 (dB)

Liczba błędnych pakietów36770

Firmware0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC1067

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

margines na poziomie krytycznym z teego co czytąłem powinno byc na ok 25-30.

To tego co ma 10 mb

jak ty i kumpel lecicie na tym samym kablu to u niego powinno byc gorzej jeszcze bo według parametrów jestes blizej do centrali niz on.napisałem ci na Pw

Cześć, odświeżam temat bo nie chce zakładać nowego

wymieniłem liveboxa dziś i o dziwo parametry szumu się zmieniły diamentralnie. Da się coś więcej z tego wyciągnąć niż 2 mb?

ff84a03f6e1ff993m.jpg

no teraz 10Mb spokojnie.zadzwoń do tp i poproś o reset portu żeby wskoczyły ci te 2Mb bo pewnie ustawili ci te 1.5 wtedy przy tamtych parametrach na stałe żeby było stabilne.synchronizacja na pełne 2Mb powinna być 2496/320 kbps .pozdro

jutro będę ich męczyc. A powiedz jeszcze czy te odczyty są wiarygodne? bo z tego co siedoczytałem to nie bardzo ;p

odczyty ok poprostu masz ustawioną taką blokade na synchronizacji i musisz im to powiedzieć od ręki ci to zdejmą

Dziwne, no ale co poradzić na to TP.

Mam zrobić do jutra kilka testów na ich stronie speed testem, i jutro dzwonić do nich to raz.

Dwa pan z tp powiedział że max to dalej 2 mb co trochu jest dla mnie dziwne skoro widziałem w necie mase ludzi pytajacych wlasnie o linie adsl i podobne parametry do moich i normalnie mieli 10mb;/

parametry wyraznie pokazują że możesz mieć 10Mb dzwoń do skutku powiedz żeby podali ci parametry linii tłumienie i szum z twojej linii i porównaj z tym co jest na liveboxie.Jesli ktoś ma np.nie pełną predkość i zrywa połonczenie przez to ustawiają niższą synchronizacje żeby internet był stabilny daje to tyle że jest te kilka dB marginesu więcej można sie starać wtedy od nich o mniejszy abonament za neta.powiedz że miałeś zepsutego liveboxa przez co paramatry były do niczego i że masz nowego i że sie zmieniło wszystko.dzwon na 801505505 tam są jeszcze najbardziej rozgarnięci :smiley: może bazują na danych z tego ich checka bo wyswietla tam dane o prędkości i odległości od centrali ale to jest nie miarodajne bo u mnie w ogóle nic sie nie pokrywa z checkiem :smiley: na twoim miejscu poprostu bym zamówił 10Mb a wrazie co powiedział jakie masz parametry w liveboxie żeby sie nie czepiali :wink: maksymalnie możesz osiągnoć nawet kolo 16Mb ale to już musiałbyś mieć konkret router twoj kolega ma 13Mb a ty masz troche lepsze parametry ale nie byłoby to całkiem stabilne

O. dzięki że pamiętaszo tym temacie ;p

Postaram się z nimi coś dogadać jeszcze, albo męczyc, bo jak widać lecą ostro w h…