Sprawdzenie loga

Witajcie. Dziś kolega przyszedł do mnie z penem i chciał żebym mu coś wgrał. Wgrałem otworzyłem zobaczyć czy jest i było no i odłączyłem, ale zaraz po tym avast wywala mi “zakraplacza” i różne tempy.

prosze to log

http://www.wklejto.pl/47978

No to ładnie…

Niech kolega zrobi to samo, co masz zrobić ty.

Niestety masz Viruta.

Wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP.

Zastosuj szczepionkę FixVirut.com.

Pobierz DR WEB CureIt, kliknij na link do pobrania PPM -> Zapisz element docelowy jako -> zapisz jako typ wszystkie pliki pod nazwą 123.com.

Wykonaj pełny skan, lecz co się da, reszta do usunięcia.

Następnie pobierz Kaspersky Virus Removal Tool, również pełny skan, usuwa co znajdzie.

Po usuwaniu system się może nie uruchomić, w takim przypadku wykonaj instalację nakładkową Windows bez utraty danych.

Po ewentualnej instalacji wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP.

Potem pokaż log z Combofix.

Podczas pobierania i skanowania Combofixem należy wyłączyć wszelkie antywirusy i firewalle.

Po skanie Combofix ponownie wyłącz przywracanie systemu włączone przez Combofixa.

więc zrobiłem format ale przed nim wgrałem zdjęcia na swojego pena i na płytę. Więc pena mi zaraziło i teraz znów mam Viruta na kompie ale jutro znów robię format ale mam pytanie czy te zdjęcia z płyty też są zarażone? czytałem że Virut zdjęć nie zaraża więc teraz skopiowałem zdjęcia z pena i nagrałem resztą na inną płyte ale nie wiem czy nie ma na nich viruta ;/ a i czy plik .xcf też może zostać zarażony ?

Jak już formatujesz, to musisz sformatować wszystkie partycje.

Nośnik z backupem przed skopiowaniem przeskanuj Dr.Web CureIt.

Obrazy GIMP-a nie są infekowane.

ja sformatowałem wsio caluśki dysk dokładnie wykonałem 2 formaty ale myśle czy te płyty ze zdjęciami są zainfekowane tym virutem

http://www.searchengines.pl/Infekcje-pl … 22692.html

michalek12321 , Proszę zapoznać się z tematem Ważny komunikat dotyczący tytułowania tematów i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.