Sprawdzenie logów - FSRT - spowolnienie internetu mobilnego/zawieszenia laptopa

Dzień dobry,
kilka miesięcy temu zakupiłem nowego laptopa i wszystko było w porządku do około 2 tygodni temu.

Korzystam z internetu poprzez thethering od Orange (wifi z telefonu), żadnych ustawień nie zmieniałem, internetu na telefonie mam jeszcze 150gb do wykorzystania.
Laptop był używany dodatkowo przez kuzyna przez ostatni miesiąc, więc nie wiem na jakie on strony wchodził

FRST: Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja: 30-08-2022 - Pastebin.com
ADDITION: Rezultaty skanu uzupełniającego Farbar Recovery Scan Tool (x64) Wersja: 30-08-20 - Pastebin.com
SHORTCUT: Rezultat skanowania skrótów użytkowników (x64) Wersja: 30-08-2022Uruchomiony p - Pastebin.com

2 polubienia

Odinstaluj:

• KMSpico
  • WebAdvisor by McAfee
  • µTorrent (zamień na otwartoźródłowy qBittorent)
  • CCleaner (zamień na otwartoźródłowy BleachBit)
  • DAEMON Tools Lite (Windows 10 sam potrafi montować obrazy)
  • NVIDIA GeForce Experience (zbędny komponent dodawany przy instalacji sterowników)

Poradnik do Chrome → Podstawowa konfiguracja Chrome | Przybornik #soo
Zwróć uwagę na rozszerzenia. Do blokowania reklam wystarczy tylko uBlock Origin.

Zmień serwer DNS na Quad9 → YouTube (podstawowy 9.9.9.9, zapasowy 149.112.112.112)

Wykonaj profilaktyczne skanowanie (załącz screen jak coś odnajdą):

• RogueKiller Anti Malware
    Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).

• Emsisoft Emergency KIT
    Przed rozpoczęciem skanowania wykonaj aktualizację sygnatur, następnie wybierz „malware skan”. Upewnij się, że wykrywanie potencjalnie niechcianych programów (PNP) jest włączone. Raporty z pracy skanera znajdują się w lokacji C:\EEK\Reports. Przenośny skaner Emsisoftu pozostaw do okresowych skanowań swojego urządzenia.

Uruchom FRST/FRST64.exe, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” → https://pastebin.com/raw/XUFfkW2Y

Plik naprawczy przeznaczony jest tylko dla autora wątku!
Po wykonaniu skryptu i ponownym uruchomieniu załącz utworzony fixlog.txt

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź.
Zastosowałem wszystko co napisałeś natomiast:

• KMSpico - nie mogę usunąć, jest odmowa.

Raport z Emsisoft.

Za chwilę załączę fixlog z FRST

/dodaje