Sprawdzenie na jakiej szynie działają ramy

witam,

mam cztery rdzenie na pokładzie i 4 gb ramu 1600, jednak gra na multi, która się kiedyś ładowała na 2 rdzeniach i ramie 800, ładowała się znacznie szybciej. Teraz mapa się wczytuje koło 30 sek, wcześniej koło 10.

Jest możliwość ręcznego przestawienia szyny 1600 na 800 w biosie lub dowolnych ustawieniach komputera ?

podejrzewam właśnie ramy w swoim komputerze, gdyż resztę inne zdiagnozowałem i działa bez zarzutów

proszę o pomoc

Powiedz jaka gra ? ,nie ma to żadnego znaczenia względem pamięci,zdefragmentuj dysk,przeczyść rejestr,zaktualizuj sterowniki do karty graficznej,directxa i najnowsze aktualizacje do danej gry.

bad company 2

czyli fizycznie z poziomu użytkownika nie można zmienić ramu z 1600 na 800 lub dowolną?

Aaa,no zapewne masz kartę graficzną ATI,bo jeśli to nic nie da żadne zmiany,zaktualizuj sterowniki do najnowszej wersji,wina niestety leży po stronie sterowników ATI i długość wczytywania map jest niestety czasem długa i żadne zmiany które chcesz przeprowadzić nic nie dadzą,zaktualizuj sterowniki i tyle możesz zrobić,jak wpiszesz w google na temat długiego wczytywania w BC2 na kartach ATI to zobaczysz że to powszechny problem.

Pozdrawiam

jasne, dzięki problem rozwiązany, faktycznie mam ati 4850 hd, jednak po raz pierwszy i ostatni kupiłem atiego …

No na pewno,bo już ATI nie ma jest AMD:).

A tak na serio,ze względu na jedną grę raczej się kart nie przekreśla,bo wina nie leży po stronie karty lecz sterowników,sam przyznam że ostatnio AMD od strony sterowników przysypia i także się odbija negatywnie na użytkownikach,sam jestem posiadaczem trzech komputerów z kartami ATI i czuje się przez ostatnie trzy miesiące(od wersji catalyst 10.5 a) lekko znieszmaczony.

Pozdrawiam