Sprawdzenie płyty dwuwarstwowej

Witam mam takie pytanko jest możliwość sprawdzenia filmu który jest nagrany na płycie dwuwarstwowej lub już bardziej zależałoby mi aby można było taki film sprawdzić który jest już zgrany na dysk twardy w komputerze z płyty dwuwarstwowej w jakości oczywiście dvd czyli plik ma format MPEG 2 a ukazany jest w VIDEO_TS w którym miejscu czasowo jest ten przeskok około 1 sekundy czasami krócej bez potrzeby oglądania całego filmu.Mam problem podłożyłem do płyty z filmem pl.lektora i do pewnego czasu około godziny synchronizacja jest ok obrazu z dźwiękiem potem niestety mi się już rozjeżdża i obraz z fonią nie zgadza się nie mam pojęcia dlaczego.Przypuszczam że właśnie problem może być przy krótkim przeskoku tej warstwy na obrazie.Gdy podkładam dźwięk pl.lektora do filmu gdzie niema go a kasuję oryginalny dźwięk to dźwięk niema przesoku cały płynnie słychać dlatego potem po montażu może być problem.Jeśli bym wiedział w którym miejscu jest ten przeskok wówczas bym go usunął w trakcie montażu filmu i byłoby już chyba wtedy ok.Chętnie się wymienię wiedzą równierz na temat montażu jeśli ktoś także ma takie hobby.