Sprawdzić ip


(Gruberek) #1

Od jakiegosczasu ciągle ktoś sie do mnie włamuje :frowning: i czy istnieje możliwość sprawdzenia kto się włamuje (oczywiście pokazuje mi ip).(tzn. adres, telefon, ulica, miasto najwięcej jak się da :twisted: ). jeżeli siędo to bardzo bym prosiło nazwe programu.

To jest dla mnie bardzo wazne już mnie to denerwuje takie ciągłe włamywanie.


(system) #2

Nie da się.

Od tego jest już provider delikwenta. Ty jedynie możesz wysłać zawiadomienie na jego abuse, że z takiego i takiego IP ktos robi Ci numery.

Użyj strony http://www.arin.net/whois/


(fiesta) #3

Takie informacje to może posiadac admin sieci i udostępnia je tylko po okazaniu nakazu prokuratorskiego. Po adresie IP to możesz zlokalizowac co najwyżej providera (dostawcę netu).

Odnośnie programu do indetyfikacji IP pobierz sobie program narzędzie sieciowe :

http://www.vsdsoftware.pl/download.php

Ma on w sobie moduł do identyfikacji.

Odnośnie włamań zainstaluj dobrego firewalla/


(Gruberek) #4

Kolega mi mówił że da rade jakimś programem tylko że nie znał nazwy a poza tym to że koleś próbował mi siewłamać moze z 10 rayz to chyba jest wystarczający powód aby siedowiedzieć adres i takie tam


(123448) #5

ale włamał się czy tylko usiłował to uczynić? może to zwykły skaner portów był :wink: jakie informacje pokazują się w raporcie twojego firewalla?


(system) #6

Jak ja “kocham” ‘a kolega to, a kolega tamto’. Nie da się, nie ma żadnego programu do tego… A powód błahy. Próba włamania to bardzo pospolite zdarzenie.


(Gruberek) #7

Ale mie zdenerwował i jestem zły tylko nie wiem na kogo :]