Sprawność Codegena 300W

(Tomaszzz89) #1

Witam mam juz komputer 4,5 roku z zasilaczem Codegen 300 W (zwanym morderczym). Jak mogę sprawdzić czy nic mi nie grozi, tzn. pobadać napięcia itp.? Dodam ze tylko strzasznie hałasuje i słychac otarcia blachy i komputer mi sie resetuje zamiast wyłączyć bez wyjątku. Ogólnie działa poprawnie przy takiej kofiguracji:

Gigabyte pod socket 478 jakaś

GeForce 2 MX 400

Intel Celeron 1,7 Ghz

DDR SDRAM Kingston 256 MB i 512 MB

HDD Seagate Baracuda 40 GB

Nagrywarka DVD Sony

Nagrywarka CD-RW LG

FDD

więc czy ten zasilacz nie jest za bardzo przeciazony? jak mozna napięcia pomierzyc czy jest wszystko cacy i czy nic mi sie tam nie poprzepalało.

(Rzerze1) #2

skoro dziala ci juz 4,5 roku to chyba jeszcze troche pochodzi, tak swoja droga to szybko sobie przypomniales :wink:

(Michal Kolatek) #3

Tu nie ma co mierzyć, na śmietnik, i zmiana, na Amacroxa 350W za 120 zł wystarczy, lub Forotron z allegro THA-P lub MDN®.

(Emilmlo) #4

Jak się komp resetuje i słychać otarcia to świadczy że zasilacz kończy swoją żywotność i trzeba go szybko zmienić bo może ci kompa spalić.

(Tomaszzz89) #5

hehe jeszcze 4,5 roku temu nie miałem świadomości czym jest CODEGEN :smiley: Ale i tak będe zmieniał kompa wiec dobry zasilacz mogę sobie już kupić.

(Bażant) #6

Oznaka padania, napięcia możesz zmierzyć programem Everest (dostępny na vortalu w dziale "diagnostyka" o ile pamiętam) Po za tym twój config nie jest prądożery i 300W powinno spokojnie styknąć, a jeżeli się restartuje znaczy, że nie wyrabia i możliwość duża, że się sfajczy. POMOCNE

(Tomaszzz89) #7

Źle mnie zrozumieliście jak klikam zamknij system to nie zamyka tylko postępuje tak jak bym dał uruchom ponownie, format nie pomógł mi z tym problemem w biosie tez jest raczej dobre wiec to chyba przez zasilacz.

(Michal Kolatek) #8

Tiaaa, może wróżyć z fusów. Takie rzeczy robi się miernikiem

http://overclock.pl/index.php/artykul,felietony,111,0,0,

Codegen nie wytworzy 300W ~180-200 Max, markowy 300W by wystarczył, ale ni taki szrot.

Sprawdź kondensatory czy nie są wybrzuszone.

(Tomaszzz89) #9

He troche te mierzenie ekstremalne przy włączonym kompie. Nic się nie uszkodzi? Mam jakis miernik gdzieś.

(Bażant) #10

Wiem właśnie to miałem w zamyśle, napisałem, że nie wyrabia, więc, że nie wytwarza odpowiedniej mocy.

(Members92) #11

ten zasilacz w porywach potrafi wytworzyc maxymalnie 180 W.Znajomemu płyte główną spalił.na szczescie reszta ocalała.Radze Ci dobrze zmien ten zasilacz na Fortrona 400W.Zasilacz ten kosztuje smieszne pieniadze a jest tysiac razy lepszy od tego dziada.

W tym co Ci Tobi podał masz wytłumaczone wszystko.zmierz napiecia i zapodaj wyniki.

(Kainnox) #12

Mam Codegena 300 W i trochę lepszą konfigurację, ale napięcia nie bardzo odpowiadają normom. Jednak na twoją konfigurację jest dobrze.

(Himek66) #13

jam mam ten zasilacz u mnie sie poci jak by cały dzień (biegał) porażka właśnie zmieniam na nowy

(Kozza) #14

ja bym się bał włożyć go do takiego konfiga :wink: Sam jak miałem w planach wymiane grafy to chciałem wymienić zasiłke choć codegena ani tak "mocnego" kompa nie mam :smiley:

(Wujek 15) #15

Mam Codegena 350 i konf taką jak niżej. I nie narzekam.. Wsio chodzi juz X lat.. praktycznie 24/24. Temp. Jest Ok. Nic sie nie wiesza i nie przegrzewa. Wczesniej mialem Codegena 250 ale na innej konf i siadł sam zasilacz.. to przy zmianie obudowy.. ( kupowalem bez zasilacza ) wzialem Codegena 350 Za 19 zł Od kumpla.. i oplacalo sie :).. Moze natrafilem na " nie " trefny ? :slight_smile: No i jest sporo obciążony 3 Dyski.. 1 Nagrywarka DVD ( kupie rozdziałke molex to podepne DVD ROM ) wiatrak na procesor wiatrak na chipset wiatrak na karte graficzną i wiatrak ( FAN ) z tylu obudowy :slight_smile:

(Remikk70) #16

Renomę wśród komputerowców te Codegeny mają mikrą . U mnie jednak w takiej samej konfiguracji chodził 5 lat. Teraz pracuje w kompie kumpla ale już bardziej wysiylonym proc. 3GHz zobaczymy ile wytrzyma. Kolega jednak z tych co w zasilacze nie wierzą. Zobaczymy co z tego wyniknie he he he

(:: MARIO ::) #17

Dobry Codegen to taki co spada z 2pietra na chodnik ;]

(Michal Kolatek) #18

Może chodzi, jak długo to się okaże. Dyski, Codeguano podaje nie stabilne napięcia więc nie zdziw sie jak np Smart dysku pokaże któregoś dnia że na dysku pojawiły się badsektory, lub pokaże że dysk nadaj się do wymiany. Napięcia są podawane strzałkowo, markowe podają w inny lepszy sposób.

Tu nie ma nie trefnych wszystkie nadają się na śmietnik. Zasiłka ma niską sprawność, sporo marnuje się na ciepło, po prostu więcej płacisz za prąd.

(Himek66) #19

do gogo22

ja mam obecnie włożoną karte GeForce 440 MX a galaxy leży w kartonie bo strach mi było podłączyć

(Wujek 15) #20

Nie przesadzajmy :slight_smile:

W takim razie co.. radzilbys mi .. >100 ? Niestety są wydatki a wiele pieniedzy nie ma.. wiec musze sie liczyc z każdym groszem.

Złączono Posta : 19.03.2007 (Pon) 8:02

Zastanawiałem sie nad tym.. bo czesto polecaja ta firmę..

http://www.allegro.pl/item175828124_meg ... a_pci.html

Ale tyle w nim opcji i taka cena ? Zapewne to uzywka.. ale ile chodzi nie wiadomo... Moze dluzej pochodzi ten Codegen niz tez.. Fortron..