Sprawnosć dysku po prawie 2 latach działania


(mateusiak22) #1

Update 12.01.2013

Proszę o wypowiedzi na temat mojego HDD zarówno z pierwszego postu (czyli nowości dysku) i teraźniejszości :smiley:

Dziwne wartości (03) (C2) (01) nadal występują

1395251.jpeg

1395252.jpeg

oraz dodatkowo scan error i smart y 18 Grudnia 2012

1395255.jpeg

1395259.jpeg

Co prawda z dyskiem wydaje się być wszystko ok poza tym ze jest głośny i strasznie chrupie od nowości :smiley: Podobna ta seria taka jest ? bo nie ma AAM

Po zakupie marzec 2011:

Witam, kupiłem takowy dysk Hitachi Deskstar 7K1000.C wydaje on podobne dzwieki podczas zapisu i odzczytu do tego

Troszkę mnie to wszystko irytuje, kupiłem nowy dysk bo stary zdawał się wysiadać i ostatnio głośniej pracowac, ale i tak był cichszy. Co robić? Poza tym wszystko wydaje się być ok

Proszę o pomoc, dzięki

http://forum.purepc.pl/index.php?app=co ... h_id=33313

http://forum.purepc.pl/index.php?app=co ... h_id=33314

A teraz parametr Raw error i spin up time są kosmicznie ogromne co robić bo mnie już krew zalewa, wszystko co kupię musi się okazać wadliwe, no prawie wszystko.

http://forum.purepc.pl/index.php?app=co ... h_id=33316

Dzieki


(azazel666) #2

co do samych wartości to nie wiele ci odpowiem bo sam ich nie do końca kumam ale pociesze cię że też mam dysk Hitachi 1TB tylko inny numer i od samego początku mam dokładnie tak samo jak ty, głośno chodzi i ma dziwne odczyty mimo że działa jak należy. z tego co wiem (przynajmniej mój model) to te dyski hitachi są bardziej wykorzystywane jako dyski serwerowe niż jako biurowe do domowego użytku i dlatego chyba one już po prostu tak mają i nie wiele się na to poradzi.


(mateusiak22) #3

Czyli co ? mam spać spokojnie przez następne 2 lata i nie martwić się odczytami “Raw read error” gdyż występują od nowości ?

mam zamiar kupić drugi taki sam dysk :slight_smile:


(azazel666) #4

tego to ci nie powiem bo nie wiem czy to norma czy wybryk ale z tego co o tej pory widziałem to hitachi tak miały więc wygląda na norme. ja swój mam ponad 3 lata i podobne wartości od samego początku i nigdy nic złego się z nim nie działo więc przestałem zwracać na to uwage, jedyne co mnie wkurza to że przy odczycie/zapisie chrobocze no ale to już kwestia techniczna a nie usterka.

co do kupna, ja swój dostałem więc nie miałem wyboru ale nigdy sam by go nie kupił ani tym bardziej nie kupiłbym drugiego.


(mateusiak22) #5

Czy ktoś jeszcze sie wypowie na temat głośności tego dysku i wyników z pierwszego postu ? Jestem przewrażliwiony i nie chciał bym stracić danych :slight_smile:

PS. Temperatury w pokoju sa 10*-18* czy nie są za niskie dla pracy dysku i kompa

PS. Ostatnio zaplanowałem sobie sprawdzanie dysku windows i mi coś tam wykrył

Log:http://wklej.org/id/942355/